Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

W  Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom (6 stycznia) obejmujemy naszą modlitwą wszystkie kraje misyjne, misjonarzy, misjonarki i ludzi świeckich oddanych sprawie Misji. W szczególny sposób w tym roku pamiętamy o Amazonii. Naszą troską i duchowym wsparciem otaczamy dzieci tego kraju, dla nich ofiarujemy drobne umartwienia i wyrzeczenia.

W dniu dzisiejszym dzieci naszej parafii należące do grupy parafialnej Eucharystycznego Ruchu Młodych pod opieką katechetki s. Łukaszy  ubrane w stroje różnych kontynentów uczestniczyły w uroczystej Liturgii Mszy Świętej. Aby głębiej przeżyć Eucharystię „mali misjonarze” przygotowali czytania, psalm, modlitwę wiernych i dary ofiarne w których nieśli gwiazdę symbolizującą naszą drogę z „Mędrcami” do Betlejem naszych serc.

Na zakończenie Mszy Świętej dzieci zostały nagrodzone  drobnymi upominkami za piękny udział w Roratach. Następnie zostaliśmy posłani z błogosławieństwem kapłańskim, którego udzielił nam celebrans o. Tadeusz, w kolędę misyjną,. Z radością i krótkim scenariuszem kolędowym dzieci odwiedzały domy parafian zanosząc błogosławieństwo nowonarodzonego Jezusa.

Na zakończenie naszej kolędy odwiedziliśmy również wspólnotę zebranych na świątecznym opłatku grup parafialnych, gdzie wspólnie kolędowaliśmy ciesząc się i uwielbiając Boga za jego nieskończone dary i wielką miłość.

Dziękujemy wszystkim za życzliwość, spotkany uśmiech, otwarte drzwi i serca, które wyraziły swoją wrażliwość i ofiarność dla tych, którzy oczekują na naszą pomoc. Składając naszym parafianom życzenia Noworoczne prosimy Dzieciątko Jezus niech opromienia każdy dzień swoją łaską i zlewa obfitość swoich darów gestem miłości, pokoju i dobroci. Niech Pan Jezus błogosławi.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony