Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

W  Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom (6 stycznia) obejmujemy naszą modlitwą wszystkie kraje misyjne, misjonarzy, misjonarki i ludzi świeckich oddanych sprawie Misji. W szczególny sposób w tym roku pamiętamy o Amazonii. Naszą troską i duchowym wsparciem otaczamy dzieci tego kraju, dla nich ofiarujemy drobne umartwienia i wyrzeczenia.

W dniu dzisiejszym dzieci naszej parafii należące do grupy parafialnej Eucharystycznego Ruchu Młodych pod opieką katechetki s. Łukaszy  ubrane w stroje różnych kontynentów uczestniczyły w uroczystej Liturgii Mszy Świętej. Aby głębiej przeżyć Eucharystię „mali misjonarze” przygotowali czytania, psalm, modlitwę wiernych i dary ofiarne w których nieśli gwiazdę symbolizującą naszą drogę z „Mędrcami” do Betlejem naszych serc.

Na zakończenie Mszy Świętej dzieci zostały nagrodzone  drobnymi upominkami za piękny udział w Roratach. Następnie zostaliśmy posłani z błogosławieństwem kapłańskim, którego udzielił nam celebrans o. Tadeusz, w kolędę misyjną,. Z radością i krótkim scenariuszem kolędowym dzieci odwiedzały domy parafian zanosząc błogosławieństwo nowonarodzonego Jezusa.

Na zakończenie naszej kolędy odwiedziliśmy również wspólnotę zebranych na świątecznym opłatku grup parafialnych, gdzie wspólnie kolędowaliśmy ciesząc się i uwielbiając Boga za jego nieskończone dary i wielką miłość.

Dziękujemy wszystkim za życzliwość, spotkany uśmiech, otwarte drzwi i serca, które wyraziły swoją wrażliwość i ofiarność dla tych, którzy oczekują na naszą pomoc. Składając naszym parafianom życzenia Noworoczne prosimy Dzieciątko Jezus niech opromienia każdy dzień swoją łaską i zlewa obfitość swoich darów gestem miłości, pokoju i dobroci. Niech Pan Jezus błogosławi.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony