Pasterka

Pasterka

Zgodnie z tradycją, w nocy z 24 na 25 grudnia, uczestniczyliśmy w niezwykle doniosłym wydarzeniu jakim jest Pasterka, a więc Eucharystia, która rozpoczyna Święta Bożego Narodzenia.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem o. Cypriana zgromadziła wielu parafian i sympatyków naszego klasztoru i kościoła, którzy mimo późnej pory zapragnęli uczestniczyć w Eucharystii i dzielić się radością z narodzenia Jezusa.

Msza św. rozpoczęła się od symbolicznego złożenia figurki maleńkiego Jezusa w żłóbku, który będzie można podziwiać do 2 lutego 2020 roku.

Homilię wygłosił o. Tadeusz – proboszcz parafii, który w zwięzłych słowach wyraził radość z faktu Bożego Narodzenia i zachęcił parafian do przyjęcia Jezusa do swego serca.

Pasterka rozpoczyna Oktawę Bożego Narodzenia. Niech ten święty czas stanie się okazją do odkrycia w naszym życiu Jezusa, którego imię to Emmanuel – Bóg z nami. Niech przemienia nas na swoje podobieństwo przynosząc radość, dobroć i nadzieję, którymi będziemy się dzielić z bliskimi.  

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony