Adwent z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim

Adwent z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim

Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności, rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, twojej heroicznej nadziei, twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry – i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem.

                               / Jan Paweł II do kardynała Stefana Wyszyńskiego (23 X 1978)/

              Adwent przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

Radośnie oczekujemy przyjścia Pana Jezusa. Obecny czas Adwentu przeżywamy z wielkim Polakiem poznając historię życia kardynała Stefana Wyszyńskiego. To postać, która całym sercem umiłowała Boga, Maryję i Ojczyznę: ,,Kocham Ojczyznę jak własne serce’’. Modlimy się i oczekujemy beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Wraz z rodzicami dzieci codziennie uczestniczyły w roratach i brały czynny udział w procesji z lampionami. Ubogaceniem naszych rorat były kazania głoszone przez o. Tadeusza i o. Zbigniewa, które inspirowały dzieci do dobrego postępowania i podejmowania dobrych postanowień. Każdego dnia na roraty dzieci przynosiły wykonane ozdoby choinkowe z wypisanymi postanowieniami dobrych uczynków. W nagrodę dzieci losowały aniołki, które towarzyszyły im w czynieniu dobra.

Wraz z nami modlili się również harcerze, którzy przynieśli do naszego kościoła Światło betlejemskie, z którym oczekiwaliśmy z wielką nadzieją Nowonarodzonego Dzieciątka. Katecheci naszej parafii s. Łukasza Nylec i O. Zbigniew Rogowski przygotowali z dziećmi szkolne jasełka misyjne, które są przygotowaniem naszych serc do lepszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Radujmy się, bo Pan blisko jest.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony