Adwent z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim

Adwent z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim

Nie byłoby na Stolicy Piotrowej tego papieża Polaka, który dziś pełen bojaźni Bożej, ale i pełen ufności, rozpoczyna nowy pontyfikat, gdyby nie było twojej wiary, nie cofającej się przed więzieniem i cierpieniem, twojej heroicznej nadziei, twego zawierzenia bez reszty Matce Kościoła, gdyby nie było Jasnej Góry – i tego całego okresu dziejów Kościoła w Ojczyźnie naszej, które związane są z twoim biskupim i prymasowskim posługiwaniem.

                               / Jan Paweł II do kardynała Stefana Wyszyńskiego (23 X 1978)/

              Adwent przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia.

Radośnie oczekujemy przyjścia Pana Jezusa. Obecny czas Adwentu przeżywamy z wielkim Polakiem poznając historię życia kardynała Stefana Wyszyńskiego. To postać, która całym sercem umiłowała Boga, Maryję i Ojczyznę: ,,Kocham Ojczyznę jak własne serce’’. Modlimy się i oczekujemy beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Wraz z rodzicami dzieci codziennie uczestniczyły w roratach i brały czynny udział w procesji z lampionami. Ubogaceniem naszych rorat były kazania głoszone przez o. Tadeusza i o. Zbigniewa, które inspirowały dzieci do dobrego postępowania i podejmowania dobrych postanowień. Każdego dnia na roraty dzieci przynosiły wykonane ozdoby choinkowe z wypisanymi postanowieniami dobrych uczynków. W nagrodę dzieci losowały aniołki, które towarzyszyły im w czynieniu dobra.

Wraz z nami modlili się również harcerze, którzy przynieśli do naszego kościoła Światło betlejemskie, z którym oczekiwaliśmy z wielką nadzieją Nowonarodzonego Dzieciątka. Katecheci naszej parafii s. Łukasza Nylec i O. Zbigniew Rogowski przygotowali z dziećmi szkolne jasełka misyjne, które są przygotowaniem naszych serc do lepszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Radujmy się, bo Pan blisko jest.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2023: Waleria Pomianek, Maria Góra, Stanisław Dubiel; Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony