Wizytacja o. Prowincjała Jacka Komana przed Kapitułą

Wizytacja o. Prowincjała Jacka Komana przed Kapitułą

W dniach od 26-28 listopada 2019 r. odbyła się w klasztorze przemyskim wizytacja Ministra Prowincjalnego o. Jacka Komana OFM, który wraz z o. diakonem Waldemarem Adamczykiem (sekretarzem naszej prowincji franciszkańskiej) przybyli z Krakowa, z Klasztoru pw. św. Kazimierza Królewicza – domu głównego prowincji zakonnej.

Ojciec Prowincjał, zgodnie z tradycją, pierwszego dnia wizytacji, odbył rozmowę z każdym z zakonników, a następnie, o godz. 18.00 przewodniczył uroczystej Mszy św. modląc się w intencji wspólnoty zakonnej oraz parafian. Na początku Eucharystii gwardian wspólnoty – o. Cyprian przywitał gości wyrażając radość z ich wizyty, która jest doskonałą okazją do spotkań i rozmów braterskich.

W trzecim dniu odbyło się spotkanie o. Prowincjała i o. Cypriana z ks. abpem Adamem Szalem i ks. bpem Stanisławem Jamrozkiem.

Wizytacja przygotowuje wspólnoty do Kapituły Prowincjalnej, która odbędzie się w 2020 roku i będzie niosła za sobą pewne zmiany na poziomie prowincji zakonnej. Każdorazowa kapituła jest bardzo ważnym wydarzeniem dla zakonników, wspólnot i parafii powierzonych ich pieczy, dlatego módlmy się o Światło Ducha Świętego, odwagę w podejmowaniu decyzji i otwartość na nowe rozwiązania, których trzeba nieustannie poszukiwać.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony