Przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza

Przyjęcie nowych ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza

24 listopada 2019r. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata miało miejsce przyjęcie nowych kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy pod okiem opiekuna grupy – o. Cypriana – przygotowywali się do uroczystości. W bieżącym roku dołączyło do grona ministrantów 6 chłopców: Damian Rostecki, Dominik Kubicki, Jakub Kochmański, Kamil Szeffer, Oliwier Fedyniak, Paweł Drapała. Mają oni przed sobą rok pracy nad doskonaleniem umiejętności potrzebnych w służbie przy ołtarzu. Dodatkowo jeden ministrant (Mikołaj Dorosz) otrzymał pelerynkę, kończąc w ten symboliczny sposób okres formacji początkowej.  

Eucharystii, podczas której miało miejsce przyjęcie do LSO, przewodniczył o. Tadeusz, który jako proboszcz parafii zachęcił nowych adeptów do tego, by byli dzielni i pilni w nauce, by dawali dobry przykład słowem i czynem, by byli szlachetni i zawsze gotowi do pomocy innym, a przede wszystkim żeby godnie służyli przy ołtarzu.

“Posługa ministranta, do której dopuszczamy dziś waszych synów, braci, kolegów i znajomych, jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Świętej, zarówno wtedy, gdy kapłan przewodniczy modlitwie Kościoła, jak i wtedy, kiedy wykonuje czynności samego Chrystusa, który za jego pośrednictwem konsekruje chleb i wino na ciało i Krew swoją”.

Po przyjęciu nowych ministrantów miało miejsce odnowienie przyrzeczeń Liturgicznej Służby Ołtarza:

Panie Jezu Chryste, dziękujemy Ci ponownie za łaskę powołania do służby liturgicznej w Twoim Kościele. Dopomóż nam dalej pełnić zaszczytne zadania pobożnie, pilnie i radośnie. Umacniaj naszą wolę i zachowaj od zniechęcenia. Święta Maryjo, Służebnico Pana, święty Stanisławie Kostko, święty Dominiku Savio, święty Janie Bosko, wstawiajcie się za nami. Amen.

Niech świadomość bliskości Pana Jezusa przemienia serca i uświęca życie członków LSO, aby byli Bogiem silni, a Jezus by zawsze był ich Panem i Królem.

„Króluj nam Chryste”.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony