Radio Fara – Rozmowa dnia: O. Cyprian Mazurek OFM

Radio Fara – Rozmowa dnia: O. Cyprian Mazurek OFM

20 listopada gościem w programie „Rozmowy dnia” prowadzonym przez ks. Andrzeja Bienię (dyrektora Archidiecezjalnego Radia FARA) był o. Cyprian Mazurek OFM – gwardian klasztoru.

W rozmowie poruszane był tematy dotyczące posługi zakonników, życia klasztoru i charyzmatu franciszkańskiego w posłudze parafialnej oraz pasji jaką jest prowadzenie przez o. Cypriana chóru w Parafii św. Antoniego z Padwy w Przemyślu.

W każdą środę o godz. 7.00 z naszego kościoła transmitowana jest Msza św., która staje się dobrą okazją do łączności w modlitwie z szerszą rzeszą osób. Radio daje okazję do zawiązania swego rodzaju wspólnoty. Wspólnota zaś, to nieodzowny element życia wiarą, bo na poziomie relacji (z Bogiem i bliźnim) zachodzą najważniejsze dynamiki w naszym życiu duchowym.

Życie wspólnotowe to jedna z cech życia prawdziwie franciszkańskiego, na którą kładł nacisk św. Franciszek z Asyżu. Życie franciszkańskie to życie Ewangelią, to życie modlitwy i posługa duszpasterska, ale to też wspólnota. Ten aspekt wyróżnia naśladowców Biedaczyny z Asyżu spośród innych zakonów i stylów duszpasterskich.

Św. Franciszek przemierzając miasta i wsie umbryjskie pozdrawiał ludzi słowami: „Buon giorno buona gente” – dzień dobry dobrzy ludzie. My również chcemy być propagatorami Dobra i Pokoju, których źródłem jest Jezus.

Mocą w tej posłudze niech będzie Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.

Jezus żyje i czeka na Ciebie!!!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Kolędowanie z zespołem Cantata

Kolędowanie z zespołem Cantata

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte w środy
o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • wtorek, 17 marca 2020
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony