Radio Fara – Rozmowa dnia: O. Cyprian Mazurek OFM

Radio Fara – Rozmowa dnia: O. Cyprian Mazurek OFM

20 listopada gościem w programie „Rozmowy dnia” prowadzonym przez ks. Andrzeja Bienię (dyrektora Archidiecezjalnego Radia FARA) był o. Cyprian Mazurek OFM – gwardian klasztoru.

W rozmowie poruszane był tematy dotyczące posługi zakonników, życia klasztoru i charyzmatu franciszkańskiego w posłudze parafialnej oraz pasji jaką jest prowadzenie przez o. Cypriana chóru w Parafii św. Antoniego z Padwy w Przemyślu.

W każdą środę o godz. 7.00 z naszego kościoła transmitowana jest Msza św., która staje się dobrą okazją do łączności w modlitwie z szerszą rzeszą osób. Radio daje okazję do zawiązania swego rodzaju wspólnoty. Wspólnota zaś, to nieodzowny element życia wiarą, bo na poziomie relacji (z Bogiem i bliźnim) zachodzą najważniejsze dynamiki w naszym życiu duchowym.

Życie wspólnotowe to jedna z cech życia prawdziwie franciszkańskiego, na którą kładł nacisk św. Franciszek z Asyżu. Życie franciszkańskie to życie Ewangelią, to życie modlitwy i posługa duszpasterska, ale to też wspólnota. Ten aspekt wyróżnia naśladowców Biedaczyny z Asyżu spośród innych zakonów i stylów duszpasterskich.

Św. Franciszek przemierzając miasta i wsie umbryjskie pozdrawiał ludzi słowami: „Buon giorno buona gente” – dzień dobry dobrzy ludzie. My również chcemy być propagatorami Dobra i Pokoju, których źródłem jest Jezus.

Mocą w tej posłudze niech będzie Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie.

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.

Jezus żyje i czeka na Ciebie!!!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony