Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

1 listopada obchodzimy dzień wyjątkowy, w którym wspominamy wszystkich tych, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca, a których określamy jako Świętych. Prosimy ich o wstawiennictwo przed Bogiem w naszych ludzkich sprawach, problemach i przeciwnościach. Szukając wzoru do naśladowania wpatrujemy się w Ich życie. Święci pragną nas nauczyć tego, co jest najważniejsze, a mianowicie realizacji naszego podstawowego powołania jakim jest Świętość. Podstawowym warunkiem Świętości jest Komunia z Panem Bogiem. Nie można być Świętym obok Boga lub bez Boga. Świętość jest w Bogu. Bez Niego można być co najwyżej ludzkim, a Świętość to zdecydowanie coś większego. Pan wzywa nas do Świętości mówiąc: „Świętymi bądźcie bo ja jestem Święty”.

 Zabiegajmy więc o tę bliskość z naszym Stwórcą i Zbawicielem, wiedząc, że Bogu pierwszemu na niej zależy.

Po Uroczystości Wszystkich Świętych przeżywamy Dzień Zaduszny. To dzień zadumy nad życiem naszych bliskich zmarłych. W tym dniu, żarliwiej niż zazwyczaj, modlimy się za nich, rozpamiętując zasługi i wydarzenia z ich życia. Wymownym gestem, który towarzyszy naszym wizytom na cmentarzu, jest zapalenie świecy. To tradycyjny sposób wyrażający pamięć.

2 listopada grupa ministrantów z naszej parafii, wraz z o. Cyprianem, udała się na cmentarz, by zapalić znicze przy kaplicy, w której spoczywają zmarli zakonnicy pracujący w naszym klasztorze przemyskim. Po odmówieniu modlitwy udaliśmy się na groby członków rodzin ministrantów.

Dzień Zaduszny jest dniem wyjątkowym, który zmusza do refleksji na temat przemijania. Niech ten dzień uwrażliwi nas również na wartość komunii z tymi, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i ofiarujmy za nich odpust zupełny, który możemy uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada. Jest on najpiękniejszym darem, jaki możemy ofiarować Duszom czekającym na nasze modlitewne wsparcie.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Kolędowanie z zespołem Cantata

Kolędowanie z zespołem Cantata

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte w środy
o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • wtorek, 17 marca 2020
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony