Profesja s. Agnieszki do FZŚ

Profesja s. Agnieszki do FZŚ

W III niedzielę miesiąca października (20. 10. 2019) podczas Mszy św. o godz. 15.00 s.Agnieszka Bauka z tutejszej wspólnoty Fanciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyła swoje Przyrzeczenie Życia Ewangelicznego (Profesję).

Po uroczystym, procesyjnym wprowadzeniu do świątyni w otoczeniu sióstr FZŚ oraz najbliższej rodziny i zaproszonych gości oraz zgromadzonych wiernych o godz.15.00 rozpoczęła się Msza św., którą sprawował O. Asystent Zbigniew Rogowski. Po odczytaniu Ewangelii s. Agnieszka poprosiła o dopuszczenie do złożenia profesji i życia Regułą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a s. przełożona Krystyna Foremska w imieniu wspólnoty przyjęła prośbę, łącząc się w modlitwie, aby Duch Święty, który rozpoczął dobre dzieło, sam je dokonał. S. Agnieszka trzymając zapaloną świecę złożyła przyrzeczenie. W homilii Ojciec Asystent nawiązał do faktu, iż FZŚ jest jedną z najpiękniejszych dróg do Chrystusa, którą pokazał św. Franciszek z Asyżu.

Po Mszy św. udaliśmy się na agapę do refektarza klasztornego życząc s. Agnieszce franciszkańskiego ,,Pokoju i dobra” wspólnie śpiewając: ,,Niech Pan, Ci błogosławi i strzeże”. Swoją obecnością zaszczycili nas również o. Gwardian Cyprian Mazurek i o. Proboszcz Tadeusz Pawłowicz. Wspólnej radości i śpiewom nie było końca. S. Agnieszka – profeska została poproszona o podzielenie się z zebranymi historią swego powołania. Świadectwo to zachęciło inne siostry do opowieści o swoich własnych doświadczeniach związanych z drogą franciszkańską. Czas agapy upłynął bardzo szybko. Był okazją do wspólnego świętowania, a zarazem dziękczynienia za dar nowego członka wspólnoty FZŚ i znakiem tego, że ciągle, przez wiele wieków, Franciszkański Zakon Świeckich (Trzeci Zakon) i duchowość św. Franciszka z Asyżu jest aktualna, trwa i wciąż są chętni, którzy w dzisiejszych czasach chcą żyć zainspirowani życiem i przykładem św. Franciszka z Asyżu.

S. Agnieszce życzymy obfitości łask Bożych na drodze realizacji powołania franciszkańskiego we Wspólności Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony