Profesja s. Agnieszki do FZŚ

Profesja s. Agnieszki do FZŚ

W III niedzielę miesiąca października (20. 10. 2019) podczas Mszy św. o godz. 15.00 s.Agnieszka Bauka z tutejszej wspólnoty Fanciszkańskiego Zakonu Świeckich złożyła swoje Przyrzeczenie Życia Ewangelicznego (Profesję).

Po uroczystym, procesyjnym wprowadzeniu do świątyni w otoczeniu sióstr FZŚ oraz najbliższej rodziny i zaproszonych gości oraz zgromadzonych wiernych o godz.15.00 rozpoczęła się Msza św., którą sprawował O. Asystent Zbigniew Rogowski. Po odczytaniu Ewangelii s. Agnieszka poprosiła o dopuszczenie do złożenia profesji i życia Regułą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a s. przełożona Krystyna Foremska w imieniu wspólnoty przyjęła prośbę, łącząc się w modlitwie, aby Duch Święty, który rozpoczął dobre dzieło, sam je dokonał. S. Agnieszka trzymając zapaloną świecę złożyła przyrzeczenie. W homilii Ojciec Asystent nawiązał do faktu, iż FZŚ jest jedną z najpiękniejszych dróg do Chrystusa, którą pokazał św. Franciszek z Asyżu.

Po Mszy św. udaliśmy się na agapę do refektarza klasztornego życząc s. Agnieszce franciszkańskiego ,,Pokoju i dobra” wspólnie śpiewając: ,,Niech Pan, Ci błogosławi i strzeże”. Swoją obecnością zaszczycili nas również o. Gwardian Cyprian Mazurek i o. Proboszcz Tadeusz Pawłowicz. Wspólnej radości i śpiewom nie było końca. S. Agnieszka – profeska została poproszona o podzielenie się z zebranymi historią swego powołania. Świadectwo to zachęciło inne siostry do opowieści o swoich własnych doświadczeniach związanych z drogą franciszkańską. Czas agapy upłynął bardzo szybko. Był okazją do wspólnego świętowania, a zarazem dziękczynienia za dar nowego członka wspólnoty FZŚ i znakiem tego, że ciągle, przez wiele wieków, Franciszkański Zakon Świeckich (Trzeci Zakon) i duchowość św. Franciszka z Asyżu jest aktualna, trwa i wciąż są chętni, którzy w dzisiejszych czasach chcą żyć zainspirowani życiem i przykładem św. Franciszka z Asyżu.

S. Agnieszce życzymy obfitości łask Bożych na drodze realizacji powołania franciszkańskiego we Wspólności Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Wybór nowego Zarządu Prowincji

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2023: Waleria Pomianek, Maria Góra, Stanisław Dubiel; Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony