Niedziela misyjna

Niedziela misyjna

,,Panie Jezu Chryste, spojrzyj, prosimy, na swoich misjonarzy, kapłanów i braci, siostry i świeckich, którzy wszystko opuścili, aby dawać świadectwo Twemu słowu i Twej miłości”

Jan XXIII

Przeżywamy obecnie wyjątkowy czas dla misji.

Papież Franciszek zapowiedział w tym roku nie tylko Tydzień Misyjny, ale ogłosił cały październik miesiącem misyjnym, któremu towarzyszą słowa; ochrzczeni i posłani, bo każdy ochrzczony jest posłany, aby głosić Chrystusa. Tę misję otrzymuje w „ momencie chrztu świętego. Jest to moment, w którym Bóg mnie uczynił kapłanem, Prorokiem i Królem” – powiedział abp Ryś. Uczynił każdego dzieckiem Bożym i pragnie, abyśmy tym szczęściem dzielili się z innymi.

Pragniemy, aby w każdym z nas na nowo rozpalił się żar i zapał – duch powołania misyjnego, dlatego chcemy odpowiedzieć modlitwą i czynami miłosierdzia na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka.

Dzieci naszej parafii pod kierunkiem katechetów przygotowały dnia 20 października Uroczystą Liturgię w Niedzielę misyjną. Każdy kontynent charakteryzował się swoim kolorem. Dzieci przebrane w stroje charakteryzujące poszczególne kontynenty złożyły niosąc w darach: symboliczne światło, misyjny różaniec, serca z imionami, bochen chleba prosząc w modlitwie, aby Pan Bóg prowadził swoich misjonarzy i pomnażał liczbę dzieci Bożych. A szczególnie polecaliśmy Bogu Siostry seraficki, które pracują wśród Indian w Boliwii i czarnoskórych Afrykańczyków w Gabonie. Dziękujemy O. Proboszczowi Tadeuszowi, celebransowi Mszy św. animowanej przez dzieci, że mieliśmy możliwość ubogacić Liturgię Niedzielną Mszy Świętej o godz. 11.45 modląc się za misjonarzy.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony