Niedziela misyjna

Niedziela misyjna

,,Panie Jezu Chryste, spojrzyj, prosimy, na swoich misjonarzy, kapłanów i braci, siostry i świeckich, którzy wszystko opuścili, aby dawać świadectwo Twemu słowu i Twej miłości”

Jan XXIII

Przeżywamy obecnie wyjątkowy czas dla misji.

Papież Franciszek zapowiedział w tym roku nie tylko Tydzień Misyjny, ale ogłosił cały październik miesiącem misyjnym, któremu towarzyszą słowa; ochrzczeni i posłani, bo każdy ochrzczony jest posłany, aby głosić Chrystusa. Tę misję otrzymuje w „ momencie chrztu świętego. Jest to moment, w którym Bóg mnie uczynił kapłanem, Prorokiem i Królem” – powiedział abp Ryś. Uczynił każdego dzieckiem Bożym i pragnie, abyśmy tym szczęściem dzielili się z innymi.

Pragniemy, aby w każdym z nas na nowo rozpalił się żar i zapał – duch powołania misyjnego, dlatego chcemy odpowiedzieć modlitwą i czynami miłosierdzia na zaproszenie Ojca Świętego Franciszka.

Dzieci naszej parafii pod kierunkiem katechetów przygotowały dnia 20 października Uroczystą Liturgię w Niedzielę misyjną. Każdy kontynent charakteryzował się swoim kolorem. Dzieci przebrane w stroje charakteryzujące poszczególne kontynenty złożyły niosąc w darach: symboliczne światło, misyjny różaniec, serca z imionami, bochen chleba prosząc w modlitwie, aby Pan Bóg prowadził swoich misjonarzy i pomnażał liczbę dzieci Bożych. A szczególnie polecaliśmy Bogu Siostry seraficki, które pracują wśród Indian w Boliwii i czarnoskórych Afrykańczyków w Gabonie. Dziękujemy O. Proboszczowi Tadeuszowi, celebransowi Mszy św. animowanej przez dzieci, że mieliśmy możliwość ubogacić Liturgię Niedzielną Mszy Świętej o godz. 11.45 modląc się za misjonarzy.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony