Imieniny o. Stanisława

Imieniny o. Stanisława

Dnia 18 września obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki. Przez wstawiennictwo świętego patrona wypraszaliśmy potrzebne łaski dla o. Stanisława Płachty, dzisiejszego solenizanta.

O godz. 18.00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem o. Krystiana. Podczas wspólnej eucharystii polecaliśmy o. Stanisława dobremu Bogu, prosząc o łaskę zdrowia, bliskości Boga i błogosławieństwo w posłudze kapłana i spowiednika.

Zgodnie z tradycją, przed rozesłaniem, drogiemu solenizantowi złożyli życzenia przedstawiciele grup parafialnych oraz o. Cyprian, który w imieniu wspólnoty parafialnej i zakonnej życzył zdrowia, wytrwałości i opieki dobrego Boga. Nawiązał też do postaci św. Stanisława Kostki, parafrazując jego słowa, że do większych dzieł jesteśmy stworzeni. Każdy chrześcijanin jest powołany do większych dzieł na drodze do doskonałości i świętości. O. Stanisław jako spowiednik poprzez swoją posługę w konfesjonale przybliża nas do realizacji tego naszego podstawowego powołania.

Dziękujemy o. Stanisławowi za jego wytrwałość i determinację w trudnej posłudze spowiednika. Niech Bóg błogosławi na dalsze lata życia zakonnego i kapłańskiego. 

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony