Odpust w Kalwarii Pacławskiej 12-15 sierpnia 2019

Odpust w Kalwarii Pacławskiej 12-15 sierpnia 2019

Jak co roku 12 sierpnia po porannej Eucharystii o godz. 6:30, pod przewodnictwem o. Tadeusza – proboszcza, wyruszyli pieszo z naszej franciszkańskiej świątyni pielgrzymi pragnący uczestniczyć w Wielkim Odpuście z okazji święta Wniebowzięcia N. M. Panny w Kalwarii Pacławskiej.

To szczególny rok: 340 rocznica przybycia Matki Słuchającej na Kalwarię i 130 rocznica urodzin Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

Choć w niewielkiej liczbie bo 15 osób, wsparte 4 siostrami Serafitkami, ale z gorącym sercem pielgrzymi dotarli do sanktuarium kalwaryjskiego. Po serdecznym przywitaniu w bramach świątyni i podziękowaniu Matce Bożej za szczęśliwą drogę, nasza grupa parafialna rozlokowała się na posesji u gospodarza w okolicy Sanktuarium. Wędrowanie po dróżkach Matki Bożej i Pana Jezusa okraszone było tego roku obfitymi opadami deszczu w którym pielgrzymi zdobywali odpusty w intencjach swoich i osób polecających się modlitwom. Uroczyste Msze święte na galerii w tym roku odprawiali : w poniedziałek – biskup Edward Kawa z Lwowa, we wtorek – Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak z Arcybiskupem Adamem Szalem, a w środę –Biskup Stanisław Jamrozek.

Na tegoroczne uroczystości przygotowano specjalne Oratorium pt.: „Vigilamus” i odlano pamiątkowy dzwon noszący imię Andrzeja Maksymiliana Fredro, który został poświęcony przez abp Wojciecha Polaka, Metropolitę Gnieźnieńskiego.

W czwartek umocnieni poranną Eucharystią Pielgrzymi powrócili do Przemyśla, gdzie przywitani zostali przez przedstawicieli Parafii z o. Gwardianem na czele.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Kolędowanie z zespołem Cantata

Kolędowanie z zespołem Cantata

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • wtorek, 17 marca 2020
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony