Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W całej Polsce 1 sierpnia każdego roku obchodzimy rocznicę Powstania Warszawskiego. W tym dniu o powstańcach, którzy w 1944 roku poświęcili własne życie w obronie Warszawy, pamiętali również mieszkańcy Przemyśla. Zgormadzeni o godz. 17.00 przed Pomnikiem Orląt Przemyskich oddali hołd polskim patriotom. Punktualnie o godz. 17.00 zawyły syreny, wciągnięto na maszt flagę państwową i odśpiewano hymn.

Uroczysty apel harcerski został zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z Panem Prezydentem Miasta.

Podczas uroczystości głos zabrali Pan Prezydent Wojciech Bakun oraz przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego. Złożono również kwiaty przed tablicą Szarych Szeregów przy której wartę pełnili harcerze.

W uroczystościach uczestniczyli reprezentanci naszej parafii oraz harcerze należący do 5 Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej im. hm Zbigniewa Grochowskiego należący do Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami i opiekunami.

Najnowsze wydarzenia

Pielgrzymka FZŚ do Leżajska

Pielgrzymka FZŚ do Leżajska

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 21 listopada 2019
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony