Pielgrzymka FZŚ do Krakowa, Wadowic i Częstochowy

Pielgrzymka FZŚ do Krakowa, Wadowic i Częstochowy

19 lipca 2019 miała miejsce pielgrzymka do Krakowa i Częstochowy, w której uczestniczyło 30 osób pod przewodnictwem O. Zbigniewa Kubita OFM Conv – przełożonego wspólnoty Franciszkanów Konwentualnych z Przemyśla. Pielgrzymka została zorganizowana przez miejscową wspólnotę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

W Sanktuarium Jana Pawła II uczestniczyliśmy w Mszy św. sprawowanej przez naszego Ojca Duchownego w intencji pielgrzymów. Następnie w Łagiewnikach oddaliśmy cześć poprzez ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny. Po wyjeździe z Krakowa udaliśmy się do kościoła w Wadowicach. Tam, po Koronce do Bożego Miłosierdzia zwiedziliśmy muzeum Jana Pawła II . Około godz. 20.00 udaliśmy się do Częstochowy, gdzie uczestniczyliśmy w Apelu Jasnogórskim, czuwaniu i Mszy Św. o północy.

Tegorocznym hasłem pielgrzymki FZŚ były słowa z pisma Św. Franciszka: ”Powołanie do jedności”. Te słowa były tematem rozważań nocnego czuwania, a także konferencji, którą wygłosił ks. Marcin Sobiech w niedzielę przed Mszą Św. Eucharystię celebrował i wygłosił homilię bp Ignacy Dec. O godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

Z kapłańskim błogosławieństwem udaliśmy się w drogę powrotną do Przemyśla.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony