Msza Święta dla przedszkolaków na zakończenie roku szkolnego

Msza Święta dla przedszkolaków na zakończenie roku szkolnego

„Ostatecznym celem katechezy jest doprowadzenie kogoś nie tylko do spotkania z Jezusem, ale do zjednoczenia, a nawet głębokiej zażyłości z nim”

Święty Jan Paweł II

Dnia 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.15 dzieci z Przedszkola nr 2 w Przemyślu wraz z Dyrekcją, nauczycielami, opiekunami, s. katechetką i rodzicami podziękowały za cały rok przedszkolny 2018/2019. Dziękczynienie odbyło się w naszym kościele podczas uroczystej Eucharystii celebrowanej przez O. Proboszcza Tadeusza Pawłowicza. Na rozpoczęcie Liturgii Mszy św. dzieci zaśpiewały piosenkę ,, Była cicha i piękna jak wiosna”.

Pani Dyrektor przedszkola, czynnie włączając się w liturgię, odczytała Słowo Boże z Listu św. Pawła do Koryntian. Natomiast dzieci, pokonując tremę, odważnie wykonały psalm responsoryjny. Należy zaznaczyć i docenić starania naszych dzieci, które na lekcjach religii przygotowywały małe serduszka oznaczały ich całoroczny trud zdobywania umiejętności i wiedzy. Umieszczone w dużym sercu – symbolizujące Serce Jezusa, niosły je w darach ofiarnych. Na spotkaniach z siostrą podczas katechezy dzieci uczyły się modlitwy, zabawą i śpiewem uwielbiały Pana Boga, poznawały życie Pana Jezusa i Maryi, a także różne postacie świętych.

W czasie homilii O. Proboszcz zwracając się do dzieci uczynił małą powtórkę z tego, co ubogacało serce i umysł dzieci w ciągu całego roku katechetycznego, czego akcentem była wspólnie zaśpiewana piosenka „Taki duży, taki mały, może świętym być ”. W modlitwie wiernych dzieci prosiły o błogosławieństwo Boże dla wszystkich, którym zawdzięczają wiele dobra. Za gorliwe uczestnictwo w katechezie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomiki.

Życzymy dzieciom miłych wakacji, pełnych wrażeń, odpoczynku, uśmiechu na twarzy oraz by nie zapomniały o modlitwie i Panu Bogu. Szczęść Boże!

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony