Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach od 14 do 16 czerwca przedstawiciele naszego chóru parafialnego wraz z zaprzyjaźnionym chórem „Soli Deo” z Dubiecka uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do Warszawy. Była to doskonała okazja by zwiedzić stolicę i dzięki obecności przewodnika – Pana Tomasza Markowskiego – zapoznać się ze skomplikowaną i często bolesną historią Warszawy.

Dzięki uprzejmości Pani Marszałek Małgorzaty Gosiewskiej zwiedziliśmy budynek Sejmu Rzeczypospolitej wraz z Salą Sejmową. Udaliśmy się również do Łazienek Królewskich i na Grób Nieznanego Żołnierza. Zwiedziliśmy Starówkę oraz Cmentarz na Powązkach, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Kultury i Nauki.

Warszawa jest nierozerwalnie związana z postaciami wielkich poetów i twórców kultury. Mieliśmy okazję porozmawiać z przyjacielem ks. Twardowskiego, organistą kościoła Sióstr Wizytek w Warszawie, Panem Tadeuszem Olszewskim, który w obrazowy sposób przedstawił nam postać ks. Jana Twardowskiego w kontekście w którym żył i tworzył. Odwiedziliśmy też reżysera, Prof. Krzysztofa Zanussiego w jego posiadłości w Laskach. Dialog z nim był niezapomnianym doświadczeniem.

Każdego dnia grupa miała możliwość uczestnictwa we Mszy św. odprawianej przez ks. Adama Mazurka (wikariusza parafii z Dubiecka i opiekuna chóru „Soli Deo”) oraz o. Cypriana w Kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu oraz w Sanktuarium św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (sanktuarium związane jest z historią życia i męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki).

Czas spędzony w Warszawie był owocnym czasem integracji między osobami posiadającymi te same pasje, ale również czasem formacji historycznej i modlitwy. Takie doświadczenia są niezwykle rozwijające i potrzebne. Dziękujemy naszym przyjaciołom z chóru „Soli Deo” z Dubiecka na czele z ks. Adamem Mazurkiem oraz Panu Tomaszowi Markowskiemu za możliwość przeżycia tych pięknych dni.

Najnowsze wydarzenia

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Procesja do czterech ołtarzy

Procesja do czterech ołtarzy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony