Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach od 14 do 16 czerwca przedstawiciele naszego chóru parafialnego wraz z zaprzyjaźnionym chórem „Soli Deo” z Dubiecka uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do Warszawy. Była to doskonała okazja by zwiedzić stolicę i dzięki obecności przewodnika – Pana Tomasza Markowskiego – zapoznać się ze skomplikowaną i często bolesną historią Warszawy.

Dzięki uprzejmości Pani Marszałek Małgorzaty Gosiewskiej zwiedziliśmy budynek Sejmu Rzeczypospolitej wraz z Salą Sejmową. Udaliśmy się również do Łazienek Królewskich i na Grób Nieznanego Żołnierza. Zwiedziliśmy Starówkę oraz Cmentarz na Powązkach, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Kultury i Nauki.

Warszawa jest nierozerwalnie związana z postaciami wielkich poetów i twórców kultury. Mieliśmy okazję porozmawiać z przyjacielem ks. Twardowskiego, organistą kościoła Sióstr Wizytek w Warszawie, Panem Tadeuszem Olszewskim, który w obrazowy sposób przedstawił nam postać ks. Jana Twardowskiego w kontekście w którym żył i tworzył. Odwiedziliśmy też reżysera, Prof. Krzysztofa Zanussiego w jego posiadłości w Laskach. Dialog z nim był niezapomnianym doświadczeniem.

Każdego dnia grupa miała możliwość uczestnictwa we Mszy św. odprawianej przez ks. Adama Mazurka (wikariusza parafii z Dubiecka i opiekuna chóru „Soli Deo”) oraz o. Cypriana w Kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu oraz w Sanktuarium św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (sanktuarium związane jest z historią życia i męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki).

Czas spędzony w Warszawie był owocnym czasem integracji między osobami posiadającymi te same pasje, ale również czasem formacji historycznej i modlitwy. Takie doświadczenia są niezwykle rozwijające i potrzebne. Dziękujemy naszym przyjaciołom z chóru „Soli Deo” z Dubiecka na czele z ks. Adamem Mazurkiem oraz Panu Tomaszowi Markowskiemu za możliwość przeżycia tych pięknych dni.

Najnowsze wydarzenia

Pielgrzymka FZŚ do Leżajska

Pielgrzymka FZŚ do Leżajska

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 21 listopada 2019
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony