Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

W dniach od 14 do 16 czerwca przedstawiciele naszego chóru parafialnego wraz z zaprzyjaźnionym chórem „Soli Deo” z Dubiecka uczestniczyli w autokarowej pielgrzymce do Warszawy. Była to doskonała okazja by zwiedzić stolicę i dzięki obecności przewodnika – Pana Tomasza Markowskiego – zapoznać się ze skomplikowaną i często bolesną historią Warszawy.

Dzięki uprzejmości Pani Marszałek Małgorzaty Gosiewskiej zwiedziliśmy budynek Sejmu Rzeczypospolitej wraz z Salą Sejmową. Udaliśmy się również do Łazienek Królewskich i na Grób Nieznanego Żołnierza. Zwiedziliśmy Starówkę oraz Cmentarz na Powązkach, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac Kultury i Nauki.

Warszawa jest nierozerwalnie związana z postaciami wielkich poetów i twórców kultury. Mieliśmy okazję porozmawiać z przyjacielem ks. Twardowskiego, organistą kościoła Sióstr Wizytek w Warszawie, Panem Tadeuszem Olszewskim, który w obrazowy sposób przedstawił nam postać ks. Jana Twardowskiego w kontekście w którym żył i tworzył. Odwiedziliśmy też reżysera, Prof. Krzysztofa Zanussiego w jego posiadłości w Laskach. Dialog z nim był niezapomnianym doświadczeniem.

Każdego dnia grupa miała możliwość uczestnictwa we Mszy św. odprawianej przez ks. Adama Mazurka (wikariusza parafii z Dubiecka i opiekuna chóru „Soli Deo”) oraz o. Cypriana w Kościele Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu oraz w Sanktuarium św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (sanktuarium związane jest z historią życia i męczeństwa bł. Ks. Jerzego Popiełuszki).

Czas spędzony w Warszawie był owocnym czasem integracji między osobami posiadającymi te same pasje, ale również czasem formacji historycznej i modlitwy. Takie doświadczenia są niezwykle rozwijające i potrzebne. Dziękujemy naszym przyjaciołom z chóru „Soli Deo” z Dubiecka na czele z ks. Adamem Mazurkiem oraz Panu Tomaszowi Markowskiemu za możliwość przeżycia tych pięknych dni.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony