Wspólne biesiadowanie z okazji odpustu

Wspólne biesiadowanie z okazji odpustu

Stało się tradycją, że przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy nasza parafia organizuje piknik w ogrodzie klasztornym. Wspólne biesiadowanie miało miejsce 11 czerwca po Mszy św. z modlitwami nowennowymi oraz tradycyjnej procesji z Najświętszym Sakramentem pod przewodnictwem o. Cypriana.

Piknik został zorganizowany dzięki zaangażowaniu o. Tadeusza – proboszcza oraz wolontariuszy i parafian, którzy uczestniczyli w przygotowaniach i przynieśli różne smakołyki by podzielić się nimi z innymi.

Specjalne podziękowania składamy na ręce przedstawicieli grup parafialnych, Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego, Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej, odpowiedzialnym za nagłośnienie oraz młodzieży, która uświetniała biesiadowanie śpiewem. Dziękujemy za poświęcony czas i energię.

W tym roku mogliśmy skosztować historycznych słowiańskich potraw, tradycyjnego grilla oraz różnego rodzaju placków i innych frykasów.

Już teraz zapraszamy na następną edycję wspólnego biesiadowania, które jest dobrą okazją by się poznać, porozmawiać i cieszyć się wspólnie w prostocie serca w duchu franciszkańskiej otwartości.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony