Dzień skupienia OFS

Dzień skupienia OFS

W sobotę, 11 maja, nasza parafia była gospodarzem Okręgowego Dnia Skupienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich dla Jarosławskiego Okręgu nr. 1.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele z 5-ciu wspólnot: z Jarosławia, Przeworska, Lubaczowa z Przemyśla z Klaszotru Franciszkanów Konwentualnych (wraz z ojcem asystentem  Zbigniewem Kubitem OFM Conv.) oraz miejscowa wspólnota (12 osób). Łącznie w spotkaniu uczestniczyło 31 sióstr i braci.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 9.00, którą celebrowali Ojcowie asystenci. O. Zbigniew Rogowski OFM wygłosił homilię. Podczas Mszy św. towarzyszył nam zespół „Kantata”.

Po Eucharystii miejscowa wspólnota poprowadziła adorację Najświętszego Sakramentu na którą złożyły się rozważania chwalebnych tajemnic Różańca w oparciu o hymny z Liturgii Godzin przeplatane pieśniami uwielbienia.

Dalszą część spotkania wypełniła agapa w klasztornym refektarzu. Uczestnicy wysłuchali konferencji asystenta miejscowej wspólnoty pt. „Gdzie jest Bóg?”. Konkluzją rozważań opartych na Słowie Bożym i Pismach św. Franciszka było stwierdzenie, że wszechobecny Bóg jest miłością i Bóg jest tam, gdzie ludzie się kochają, a gdzie nie ma miłości, tam nie ma i Boga. Podczas dzielenia się Słowem, siostry i bracia dawali przykłady doświadczenia Bożej obecności w życiu osobistym i wspólnotowym. Zwrócono też uwagę na ciągle aktualne, bolesne stwierdzenie św. Franciszka, że „Miłości jest niekochana”.

Spotkanie przebiegało w radosnej, franciszkańskiej atmosferze przy herbacie i smacznych wypiekach (dzieło sióstr miejscowej wspólnoty).

O. Zbigniew Kubit OFM Conv nawiązał do trwającego tygodnia biblijnego przypominając o codziennej lekturze Słowa Bożego.

Na zakończenie każdy uczestnik wylosował fragment Ewangelii wg. Św. Jana jako słowo-wskazówkę na drogę do rozważania.

Modlitwa „Regina coeli” i błogosławieństwo Ojców Asystentów zakończyły Okręgowy Dzień Skupienia Franciszkanów Świeckich.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony