I Komunia Święta

I Komunia Święta

12 maja podczas Mszy św. o godz. 11.45 dzieci klas trzecich z naszej parafii i uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 5 przyjęły uroczyście Pierwszą Komunię Świętą. Tę uroczystość poprzedziły całoroczne przygotowania, zakończone Pierwszą Spowiedzią i odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych w sobotę 11 maja.

Do tej pięknej chwili, wraz z rodzicami, dzieci przygotowywała s. Łukasza (katechetka SP5) z pomocą o. Zbigniewa (katechety SP5), a bezpośrednie próby ceremonii s. Łukasza z o. Tadeuszem – proboszczem.

Uroczysty dzień Komunii Dobry Bóg zechciał pobłogosławić zsyłając piękną pogodę. Ale najpiękniejszym prezentem dla dzieci było przyjęcie w atmosferze świętości Jezusa Chrystusa.

Dzieci wraz z rodzicami pięknie podziękowali Panu Bogu i przygotowującym, a ponadto ofiarowali wspólnocie parafialnej nowy Trybularz (kadzielnicę) i kociołek na wodę święconą, które będą używane podczas ważniejszych uroczystości liturgicznych w parafii. Serdecznie dziękujemy za pamięć i prezenty.  

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony