Msza św. dla dzieci w Niedzielę Palmową

Msza św. dla dzieci w Niedzielę Palmową

W niedzielę Palmową przychodzimy z różnymi, kolorowymi palmami, aby wziąć udział w procesji na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Palma wielkanocna jest znakiem zwycięstwa, jest także symbolem męki oraz odkupienia.

Tak było w naszym kościele, w niedzielę 14 kwietnia 2019 r., na Mszy św. dla dzieci o godz. 11.45, gdy dzieci i wszyscy wierni idąc w procesji wspólnie wyznali wiarę w Jezusa Chrystusa- Króla. Na czele procesji szedł o. Proboszcz Tadeusz Pawłowicz w asyście ministrantów, którzy nieśli krzyż i zapalone świece.

Dzieci ubrane w pelerynki z wielką radością niosły dużą, kolorową piękną palmę, którą wykonały przy pomocy rodziców. Pozostałe dzieci i uczestnicy procesji szli niosąc zielone gałązki bazi, bukszpanu i innych traw i kwiatów ozdobnych. Procesji towarzyszył śpiew wiernych: „Jesteś Królem…” Wszyscy parafianie ze skupieniem i wielką pobożnością uczestniczyli w Ofierze Mszy świętej. Dziewczynki z grupy Erem czynnie włączyły się w animację Mszy świętej śpiewając psalm i pieśni liturgiczne oraz w modlitwę wiernych podczas której zanosiły gorące prośby za cały Kościół święty dołączając potrzeby Ojczyzny i prosząc o potrzebne łaski.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony