Droga Krzyżowa przedszkolaków

Droga Krzyżowa przedszkolaków

28 marca 2019 r. dzieci z Przedszkola Nr 2 w Przemyślu przygotowane przez katechetkę s. Łukaszę Annę Nylec wzięły licznie udział w Drodze Krzyżowej w kościele OO. Franciszkanów-Reformatów.

W tej niezwykłej drodze towarzyszył nam o. Proboszcz Tadeusz Pawłowicz, który zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie najmłodszych uczestników tej Drogi Krzyżowej, aby Pan Jezus zachował ich serduszka piękne i czyste, by zawsze przez całe życie najlepszym przyjacielem był sam Jezus. Ze słowami pieśni; „Ciągle zaczynam od nowa, choć czasem w drodze upadam, wciąż jednak słyszę te słowa: kochać to znaczy powstawać”, dzieci rozpoczęły swoją wędrówkę za Jezusem. Niosąc krzyż procesyjny dzieci podchodziły do każdej stacji z dużymi sercami na znak szczerej, prostej modlitwy prośby, uwielbienia, ujawniającej piękno dziecięcego serca.

Przy stacji III mała Amelka modliła się: „Moje małe krzyżyki, Panie Jezu, to wstawanie rano do przedszkola, sprzątanie i układanie ubrań…”. Przy XII stacji piękne świadectwo o krzyżu dała Zuzia: „Krzyż jest znakiem zbawienia, krzyż jest znakiem miłości…”.

Te wielkie pragnienia modlitwy były bez zniechęcenia, wytrwałe, z dużym zaangażowaniem. Pod bacznym okiem swoich opiekunów dzieci przechodziły od stacji do stacji śpiewając: „Na drodze Cię Jezu spotykam i krzyża ciężkiego dotykam, więc idę za Tobą cichutko, by ulżyć choć trochę Twym smutkom”.

W tej drodze krzyżowej, brali udział rodzice, dyrekcja, nauczyciele i wychowawcy Przedszkola Nr 2, za których dzieci ofiarowały swoją modlitwę.

Serdecznie dziękuję nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie z dziećmi nabożeństwa tej Drogi Krzyżowej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony