Z zuchami na tropie wiosny

Z zuchami na tropie wiosny

Ostatnia, słoneczna i ciepła sobota sprzyjała organizacji Zuchowego Rajdu „Marzanna”. O godz. 10.00 przy Krzyżu Zawierzenia, funkcyjni zameldowali swoje gromady phm. Annie Hawryluk- Kierowniczce Referatu Zuchowego Chorągwi Podkarpackiej ZHP, która przyjechała do nas z Lubaczowa. Druhna Ania przygotowała zabawy, pląsy i turnieje, w których brały udział dzieci oczekując na najważniejszy punkt imprezy- grę terenową. Podczas gry, zuchy podzielone na patrole, przemierzały przemyski park w poszukiwaniu przyrodniczych zadań. Z darów natury układały mapę Polski, ćwiczyły spostrzegawczość szukając w otoczeniu roślin i zwierząt, których nazwy zaczynały się na wylosowane litery, a na każdym punkcie specjalnymi okrzykami, nawoływały oczekiwaną od miesięcy, Panią Wiosnę.

Po zakończonej grze, ponad 100 zuchów ze śpiewem na ustach, przemaszerowało przez Starówkę kierując się do Klasztoru Franciszkanów- Reformatów. Na miejscu przywitał ich Proboszcz Parafii – O. Tadeusz, zapraszając do wspólnej modlitwy i odśpiewania Barki, przy figurze św. Antoniego.

Oczywiście nie mógłby to być koniec wrażeń, dla naszych żywiołowych zuchów!

Po obiedzie, w klasztornym ogrodzie, każda z gromad przedstawiła przygotowany przez siebie pląs. Następnie, przy wtórze wyćwiczonych już wcześniej zawołań, pożegnane zostały ekologiczne Marzanny. Duszą towarzystwa wśród dzieci, był oczywiście strażnik ogrodu- pies Misiek, który w tym dniu mógł się wyprzytulać, za wszystkie czasy. 🙂

Na zakończenie dnia pełnego przygód, dzięki uprzejmości Ojców, zuchy obejrzały bajkę „Kubo i dwie struny”, w klasztornym refektarzu.

W rajdzie uczestniczyły: I Ostrowska Gromada Wodna „Wilczki Morskie”, Gromada Zuchowa „Sprytne Wiewiórki” ze Stubienka, Gromada Zuchowa „Przyjaciele Lasu” z Ujkowic, Próbna Gromada Zuchowa „Białe Orliki”, Próbna Gromada Zuchowa „Wesołe Niedźwiadki”, Gromada Zuchowa „Zimowe Słoneczka”.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony