Z zuchami na tropie wiosny

Z zuchami na tropie wiosny

Ostatnia, słoneczna i ciepła sobota sprzyjała organizacji Zuchowego Rajdu „Marzanna”. O godz. 10.00 przy Krzyżu Zawierzenia, funkcyjni zameldowali swoje gromady phm. Annie Hawryluk- Kierowniczce Referatu Zuchowego Chorągwi Podkarpackiej ZHP, która przyjechała do nas z Lubaczowa. Druhna Ania przygotowała zabawy, pląsy i turnieje, w których brały udział dzieci oczekując na najważniejszy punkt imprezy- grę terenową. Podczas gry, zuchy podzielone na patrole, przemierzały przemyski park w poszukiwaniu przyrodniczych zadań. Z darów natury układały mapę Polski, ćwiczyły spostrzegawczość szukając w otoczeniu roślin i zwierząt, których nazwy zaczynały się na wylosowane litery, a na każdym punkcie specjalnymi okrzykami, nawoływały oczekiwaną od miesięcy, Panią Wiosnę.

Po zakończonej grze, ponad 100 zuchów ze śpiewem na ustach, przemaszerowało przez Starówkę kierując się do Klasztoru Franciszkanów- Reformatów. Na miejscu przywitał ich Proboszcz Parafii – O. Tadeusz, zapraszając do wspólnej modlitwy i odśpiewania Barki, przy figurze św. Antoniego.

Oczywiście nie mógłby to być koniec wrażeń, dla naszych żywiołowych zuchów!

Po obiedzie, w klasztornym ogrodzie, każda z gromad przedstawiła przygotowany przez siebie pląs. Następnie, przy wtórze wyćwiczonych już wcześniej zawołań, pożegnane zostały ekologiczne Marzanny. Duszą towarzystwa wśród dzieci, był oczywiście strażnik ogrodu- pies Misiek, który w tym dniu mógł się wyprzytulać, za wszystkie czasy. 🙂

Na zakończenie dnia pełnego przygód, dzięki uprzejmości Ojców, zuchy obejrzały bajkę „Kubo i dwie struny”, w klasztornym refektarzu.

W rajdzie uczestniczyły: I Ostrowska Gromada Wodna „Wilczki Morskie”, Gromada Zuchowa „Sprytne Wiewiórki” ze Stubienka, Gromada Zuchowa „Przyjaciele Lasu” z Ujkowic, Próbna Gromada Zuchowa „Białe Orliki”, Próbna Gromada Zuchowa „Wesołe Niedźwiadki”, Gromada Zuchowa „Zimowe Słoneczka”.

Najnowsze wydarzenia

Pielgrzymka nocna na Kalwarię

Pielgrzymka nocna na Kalwarię

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony