Z zuchami na tropie wiosny

Z zuchami na tropie wiosny

Ostatnia, słoneczna i ciepła sobota sprzyjała organizacji Zuchowego Rajdu „Marzanna”. O godz. 10.00 przy Krzyżu Zawierzenia, funkcyjni zameldowali swoje gromady phm. Annie Hawryluk- Kierowniczce Referatu Zuchowego Chorągwi Podkarpackiej ZHP, która przyjechała do nas z Lubaczowa. Druhna Ania przygotowała zabawy, pląsy i turnieje, w których brały udział dzieci oczekując na najważniejszy punkt imprezy- grę terenową. Podczas gry, zuchy podzielone na patrole, przemierzały przemyski park w poszukiwaniu przyrodniczych zadań. Z darów natury układały mapę Polski, ćwiczyły spostrzegawczość szukając w otoczeniu roślin i zwierząt, których nazwy zaczynały się na wylosowane litery, a na każdym punkcie specjalnymi okrzykami, nawoływały oczekiwaną od miesięcy, Panią Wiosnę.

Po zakończonej grze, ponad 100 zuchów ze śpiewem na ustach, przemaszerowało przez Starówkę kierując się do Klasztoru Franciszkanów- Reformatów. Na miejscu przywitał ich Proboszcz Parafii – O. Tadeusz, zapraszając do wspólnej modlitwy i odśpiewania Barki, przy figurze św. Antoniego.

Oczywiście nie mógłby to być koniec wrażeń, dla naszych żywiołowych zuchów!

Po obiedzie, w klasztornym ogrodzie, każda z gromad przedstawiła przygotowany przez siebie pląs. Następnie, przy wtórze wyćwiczonych już wcześniej zawołań, pożegnane zostały ekologiczne Marzanny. Duszą towarzystwa wśród dzieci, był oczywiście strażnik ogrodu- pies Misiek, który w tym dniu mógł się wyprzytulać, za wszystkie czasy. 🙂

Na zakończenie dnia pełnego przygód, dzięki uprzejmości Ojców, zuchy obejrzały bajkę „Kubo i dwie struny”, w klasztornym refektarzu.

W rajdzie uczestniczyły: I Ostrowska Gromada Wodna „Wilczki Morskie”, Gromada Zuchowa „Sprytne Wiewiórki” ze Stubienka, Gromada Zuchowa „Przyjaciele Lasu” z Ujkowic, Próbna Gromada Zuchowa „Białe Orliki”, Próbna Gromada Zuchowa „Wesołe Niedźwiadki”, Gromada Zuchowa „Zimowe Słoneczka”.

Najnowsze wydarzenia

Triduum Paschalne

Triduum Paschalne

Droga Krzyżowa Zuchów

Droga Krzyżowa Zuchów

Inscenizowana Droga Krzyżowa

Inscenizowana Droga Krzyżowa

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • wtorek, 14 maja 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony