Z zuchami na tropie wiosny

Z zuchami na tropie wiosny

Ostatnia, słoneczna i ciepła sobota sprzyjała organizacji Zuchowego Rajdu „Marzanna”. O godz. 10.00 przy Krzyżu Zawierzenia, funkcyjni zameldowali swoje gromady phm. Annie Hawryluk- Kierowniczce Referatu Zuchowego Chorągwi Podkarpackiej ZHP, która przyjechała do nas z Lubaczowa. Druhna Ania przygotowała zabawy, pląsy i turnieje, w których brały udział dzieci oczekując na najważniejszy punkt imprezy- grę terenową. Podczas gry, zuchy podzielone na patrole, przemierzały przemyski park w poszukiwaniu przyrodniczych zadań. Z darów natury układały mapę Polski, ćwiczyły spostrzegawczość szukając w otoczeniu roślin i zwierząt, których nazwy zaczynały się na wylosowane litery, a na każdym punkcie specjalnymi okrzykami, nawoływały oczekiwaną od miesięcy, Panią Wiosnę.

Po zakończonej grze, ponad 100 zuchów ze śpiewem na ustach, przemaszerowało przez Starówkę kierując się do Klasztoru Franciszkanów- Reformatów. Na miejscu przywitał ich Proboszcz Parafii – O. Tadeusz, zapraszając do wspólnej modlitwy i odśpiewania Barki, przy figurze św. Antoniego.

Oczywiście nie mógłby to być koniec wrażeń, dla naszych żywiołowych zuchów!

Po obiedzie, w klasztornym ogrodzie, każda z gromad przedstawiła przygotowany przez siebie pląs. Następnie, przy wtórze wyćwiczonych już wcześniej zawołań, pożegnane zostały ekologiczne Marzanny. Duszą towarzystwa wśród dzieci, był oczywiście strażnik ogrodu- pies Misiek, który w tym dniu mógł się wyprzytulać, za wszystkie czasy. 🙂

Na zakończenie dnia pełnego przygód, dzięki uprzejmości Ojców, zuchy obejrzały bajkę „Kubo i dwie struny”, w klasztornym refektarzu.

W rajdzie uczestniczyły: I Ostrowska Gromada Wodna „Wilczki Morskie”, Gromada Zuchowa „Sprytne Wiewiórki” ze Stubienka, Gromada Zuchowa „Przyjaciele Lasu” z Ujkowic, Próbna Gromada Zuchowa „Białe Orliki”, Próbna Gromada Zuchowa „Wesołe Niedźwiadki”, Gromada Zuchowa „Zimowe Słoneczka”.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Zmarł ks. prałat Tadeusz Biały

Zmarł ks. prałat Tadeusz Biały

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony