Droga Krzyżowa do Krzyża Zawierzenia

Droga Krzyżowa do Krzyża Zawierzenia

W czwartkowy wieczór, 14-go marca 2019 r. o godzinie 19.00, wyruszyła spod Katedry p.w. św. Jana Chrzciciela Droga Krzyżowa w kierunku wzgórza, na którym umiejscowiony jest Krzyż Zawierzenia. Wszystkich wiernych przybyłych na Plac Katedralny przywitał ks. prał. Mieczysław Rusin – proboszcz parafii katedralnej.

Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta to długa tradycja. Gromadzi ona mieszkańców Przemyśla oraz okolicznych miejscowości, od najmłodszych do najstarszych, ludzi różnych stanów i zawodów, ale wszystkich jednoczy pragnienie przeżycia tych modlitewnych chwil wraz z cierpiącym Jezusem.

W tym roku za organizację nabożeństwa odpowiedzialna była nasza parafia. Rozważania poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej były czytane przez osoby zaangażowane w życie parafialne, Tercjarzy Franciszkańskich, siostry zakonne, młodzież oraz harcerzy. Wspólnej modlitwie towarzyszył śpiew grupy „Cantata”, który wprowadzał w atmosferę uniesienia. W nabożeństwie uczestniczyli także żołnierze wraz z kapelanem Ks. mjr Rafałem Kaproniem oraz niezawodni harcerze.

Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem ks. abpa Adama Szala i ks. bpa Stanisława Jamrozka, którzy podziękowali zebranym za obecność, modlitwę i zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tegorocznej Drogi Krzyżowej. Szczególne podziękowania składamy na ręce naszego proboszcza o. Tadeusza, który zadbał o organizację nabożeństwa na wszystkich jego płaszczyznach, dzięki czemu mogliśmy szczęśliwie przeżyć to wyjątkowe spotkanie z Naszym Zbawicielem.

Przypominamy również, iż w naszym kościele nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest przez cały Wielki Post od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 i dodatkowo dla dzieci w piątek o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do jak najczęstszego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony