Nabożeństwo Słowa Bożego I niedzieli Wielkiego Postu

Nabożeństwo Słowa Bożego I niedzieli Wielkiego Postu

Wielki Post to czas szczególnego błogosławieństwa, który jest szansą by nawrócić się do Boga, zwrócić ku drugiemu człowiekowi i odnaleźć siebie. W tym czasie, poprzez nabożeństwa modlitewne, kroczymy ku Świętom Paschalnym. W tej naszej wędrówce towarzyszy nam Słowo Boże.

W sobotni wieczór, bezpośrednio po Eucharystii, rozważaliśmy słowa zawarte w liturgii Mszy św. z Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu.

Czytanie z Listu św. Pawła do Rzymian zawiera fundamentalną prawdę, że „ jeden jest Pan wszystkich”. Nie ma innego imienia w którym bylibyśmy zbawieni. Wiara podpowiada nam, że tylko On jest Panem i nie ma większego. Jego Słowo nieustannie jest z nami – naucza nas , wskazuje, koi, pociesza, ulecza. Jezus jest większy niż wszystkie nasze problemy, które urastają w naszych oczach do potężnych rozmiarów. Prawda o tym, że Jezus jest Kyrios – Panem, niech ciągle nam towarzyszy.

Fragment Ewangelia wg św. Łukasza (Łk 4, 1-13), prowadzi nas do przekonania, że skoro Jezus był kuszony przez szatana to każdy człowiek również podlega próbie. Szatan, zwodniczy nieprzyjaciel, podstępnie atakuje człowieka i czyha na jego życie. Nie uszanował on nawet Syna Bożego, więc nas też nie ma zamiaru oszczędzać i nieustannie wystawia nas na liczne sprawdziany. Jego inteligencja przewyższa każdego człowieka, dlatego tylko Łaska Boże i życie z Bogiem może nas ochronić przed szatańskimi zakusami.

Sobotnia adoracja, w centrum której znajdował się ukrzyżowany Jezus, rozważania i oprawa muzyczna przygotowane zostały przez członków chóru parafialnego pod przewodnictwem o. Cypriana. Atmosfera ciemności, momenty ciszy, akompaniament kanonów i słowa komentarza do przeczytanych fragmentów Pisma Świętego pozwalają zebranym w sposób wyjątkowy przeżywać okres Wielkiego Postu.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich naszych parafian i sympatyków naszego kościoła do licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

Niech każdy z nas wykorzysta ten święty czas Wielkiego Postu na przemianę życia, wzmocnienie wiary i nawrócenie ku Temu, który jest naszym Kyrios – Panem.

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony