Środa popielcowa

Środa popielcowa

Środa popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu, który jest przygotowaniem do przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Święto Wielkiej Nocy to najważniejsze wydarzenie dla każdego chrześcijanina. Wielki Post ma sens, jeśli prowadzi do głębokiego przeżycia Paschy. Właśnie w perspektywie Wielkanocy widzimy sens 40-dniowego czasu pokuty.

Środa popielcowa, wraz z gestem posypania głów popiołem, to wymowny znak naszej przemijalności, ograniczoności i ulotności. Jednak dzięki Łasce Bożej, mimo tej kruchości, ludzkie życie nabiera sensu i głębokiego znaczenia.

Zgodnie z prastarą tradycją, popiół używany podczas liturgii tworzy się ze spalonych palm i gałązek oliwnych z zeszłorocznej Niedzieli Palmowej. Były one znakiem radości, euforii i uniesień przeżywanych podczas triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Cóż po nich pozostało?

Niewiele – popiół!

Niech zatem czas Wielkiego Postu stanie się szansą do odbudowania w nas i naszej wierze tego, co się wypaliło, uleciało, co zostało pozbawione sił witalnych. Niech dobrze przeżyty Wilki Post pozwoli nam odzyskać radość żywej wiary, z którą będziemy jeszcze raz witać triumfującego Jezusa – naszego Pana i Zbawiciela.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony