Nabożeństwa w Wielkim Poście

Nabożeństwa w Wielkim Poście

Wielki Post to czas pokuty, który zgodnie ze wskazaniami ewangelicznymi powinien cechować się modlitwą, postem i jałmużną. Dotykają one najważniejszych sfer ludzkiego życia, którymi są relacje z Bogiem, bliźnim i samym sobą.

Modlitwa stanowi jakby trzon przeżywania okresu pokuty. Pogłębienie relacji z Panem Bogiem poprzez modlitwę jest fundamentem chrześcijaństwa.

Istnieją piękne tradycje modlitewne i nabożeństwa wielkopostne, które wprowadzają nas w głębokie przeżywanie tajemnic naszej wiary.

Droga Krzyżowa uwrażliwia nas na cierpienie Jezusa Chrystusa i zwraca uwagę na bezinteresowny dar z życia, którego jedynym wytłumaczeniem jest Miłość. Odprawiając to nabożeństwo uczymy się od Jezusa miłości i staramy się dostrzec sens w naszych codziennych krzyżach, które złączone z krzyżem Pana zmieniają perspektywę naszego widzenia.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele odprawiane jest w każdy piątek o godz. 6.00, a podczas Wielkiego Postu od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.

Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30.

Gorzkie Żale to rdzennie polskie, wielkopostne nabożeństwo. Jego tradycja sięga 1697 r. i jest związana z Bractwem św. Rocha i kościołem św. Krzyża w Warszawie, gdzie po raz pierwszy zostało ono odprawione. Zgodnie z prastarą tradycją Gorzkie Żale odśpiewywane są przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, by patrząc na Chrystusa Eucharystycznego głębiej przeżywać Jego bliskość i dzięki tej bliskości łączyć się w bólu z naszym Zbawicielem.

Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16:00.

Zapraszamy i zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych wszystkich naszych parafian i sympatyków naszego kościoła.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony