Wizyta o. Wojciecha Hołuja oraz jubileusz s. Agnieszki Berezowskiej

Wizyta o. Wojciecha Hołuja oraz jubileusz s. Agnieszki Berezowskiej

W niedzielę 17 lutego gościliśmy w naszej parafii prowincjalnego koordynatora asystentów Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – o. Wojciecha Hołuja OFM. Głoszone podczas każdej Mszy św. kazania o św. Franciszku i jego naśladowcach miały na celu przybliżenie charyzmatu tego wielkiego świętego i zainteresowanie parafian jego duchowością.

Aktualność duchowości św. Franciszka wynika z pokoju i dobra, które Biedaczyna z Asyżu czerpał z Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa i realizował swoim życiem, obdarzał innych i pociągał do naśladowania.

Centralnym punktem dnia była Msza św. o godz. 15.00 sprawowana w intencji świeckich franciszkanów pod przewodnictwem o. Zbigniewa Rogowskiego – asystenta miejscowej wspólnoty FZŚ oraz o. Wojciecha.

Miłym akcentem był obchodzony w tym dniu jubileusz 25-lecia profesji s. Agnieszki Berezowskiej, która po Mszy św. odnowiła przy ołtarzu św. Franciszka, w obecności całej wspólnoty i asystentów, swoje przyrzeczenie życia ewangelicznego.

Po nabożeństwie wspólnota spotkała się w salce na uroczystej agapie, podczas której w radosnej atmosferze została umocniona i zachęcona przez o. Wojciecha do upowszechniania charyzmatu franciszkańskiego.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony