Animacja Mszy św. przez nasz chór

Animacja Mszy św. przez nasz chór

Dnia 3 lutego 2019 r. o godz. 10.30 nasz chór parafialny, pierwszy raz poza naszą parafią, animował Liturgię Mszy św. i miało to miejsce w Parafii Garnizonowej w Przemyślu. Eucharystii przewodniczył ks. Kapelan Rafał Kaproń.

Wybrane na dzisiejszą niedzielę pieśni w sposób bezpośredni podkreślały fakt, że Bóg jest Miłością, a to wlewa radość w serca by dziękować, uwielbiać i śpiewać: „Niechaj Cię, Panie, wielbią wszystkie Twoje dzieła” (Psalm145).

Bóg ofiaruje nam Miłość, a my wysławiamy Jego Miłosierdzie i składając na ołtarzu dary, które od Niego pochodzą śpiewamy z radością: „Jezu ufam Tobie”.

Komunia Święta oznacza zjednoczenie. Słowa Psalmu 34: „Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan”, zachęcają do ufności i odważnego wejścia w relację z Panem, a przez Sakrament Eucharystii do uczestnictwa w Jego uczcie.

Przed błogosławieństwem ks. Rafał podziękował naszemu chórowi za animację Liturgii, a chór powierzył wszystkich obecnych Maryi, śpiewając na zakończenie pieśń: „Najświętsza Dziewico”.

Dla naszego chóru, możliwość śpiewania na chwałę Bożą to wielki zaszczyt i ważne wydarzenie, które wniosło w nasze serca ogromną radość i motywację do dalszej pracy. Dzielimy się tą radością i zachęcamy do chwalenia śpiewem Pana razem z nami.

Najnowsze wydarzenia

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Procesja do czterech ołtarzy

Procesja do czterech ołtarzy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony