Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

W Święto Ofiarowania Pańskiego dziękujemy Bogu za dar życia konsekrowanego. Dziękujemy za tych, którzy ślubując trzy rady ewangeliczne – czystość, ubóstwo i posłuszeństwo, towarzyszą nam na drodze wiary i powołania, które każdy z nas otrzymał.

Dzisiejsze Święto jest dobrą okazją, by podziękować za obecność, świadectwo i bliskość tych, którzy Bogu powiedzieli TAK i zawierzając Mu każdą minutę swego życia, starają się głosić Ewangelię jako Bracia i Siostry w Instytutach Życia Konsekrowanego, Stowarzyszeniach Życia Apostolskiego, Zakonach Męskich i Żeńskich.

Niech Dobry Bóg Wam błogosławi i zrekompensuje Waszą dobroć i zaangażowanie.

Szczególne podziękowania składam na ręce wszystkich osób konsekrowanych współpracujących przy budowaniu naszej wspólnoty parafialnej: kapłanom, br. Dominikowi, s. Łukaszy Nylec, Braciom i Siostrom z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, których zaangażowanie i modlitwa jest nieocenionym darem dla wspólnoty parafialnej i zakonnej. Serdeczne podziękowania składam na ręce s. Krystyny Foremskiej i Teresy Lachowicz przełożonych FZŚ.

„Niech Pan Wam błogosławi i niech Was strzeże;
niech Wam ukaże oblicze swoje i zmiłuje się nad Wami.
Niech zwróci ku Wam swoje oblicze
i niech Was obdarzy pokojem”.

Błogosławieństwo św. Franciszka

Najnowsze wydarzenia

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Procesja do czterech ołtarzy

Procesja do czterech ołtarzy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony