Złoty Jubileusz kapłaństwa o. Krystyna

Złoty Jubileusz kapłaństwa o. Krystyna

Przeżywany przez o. Krystyna Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich, obchodzony był uroczyście w niedzielę 20 stycznia 2019 roku, podczas Mszy św. o godz. 10.30. W trakcie wykonywanej przez chór parafialny pieśni „Ludu kapłański”, Jubilat do ołtarza poprowadził kapłanów przybyłych na tę uroczystość: ks. Andrzeja Czarnego (Kanada), ks. Jacka Dębskiego (parafia Turów k/Kobyłki), o. Damiana Bieńkowskiego (Dursztyn), o. Franciszka Szajera (Pilica), o. Zacheusza Barana (Jarosław) oraz o. Tadeusza Pawłowicza – proboszcza naszej parafii. Na początku Eucharystii przybyłych gości przywitał o. Cyprian – gwardian klasztoru.

Oprawa liturgii przygotowana została przez chór parafialny, ministrantów i lektorów oraz zespół „Cantata”. Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Damian Bieńkowski OFM – dawny gwardian i proboszcz naszej parafii.

Na zakończenie uroczystości czcigodnemu Jubilatowi życzenia złożyli przedstawiciele grup parafialnych i przybyli goście: ministranci i lektorzy, przedstawiciele Róż Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, chóru parafialnego, zespołu „Cantata”, dzieci i młodzież oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.

Błogosławieństwo papieskie, przesłane specjalnie na tę uroczystość, odczytał o. Cyprian. Przed końcowym błogosławieństwem Ojciec Jubilat złożył podziękowania oraz podsumował 50 lat swojego kapłaństwa.

Najnowsze wydarzenia

Imieniny o. Stanisława

Imieniny o. Stanisława

Imieniny Gwardiana

Imieniny Gwardiana

TPN u Reformatów

TPN u Reformatów

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 21 listopada 2019
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony