Złoty Jubileusz kapłaństwa o. Krystyna

Złoty Jubileusz kapłaństwa o. Krystyna

Przeżywany przez o. Krystyna Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich, obchodzony był uroczyście w niedzielę 20 stycznia 2019 roku, podczas Mszy św. o godz. 10.30. W trakcie wykonywanej przez chór parafialny pieśni „Ludu kapłański”, Jubilat do ołtarza poprowadził kapłanów przybyłych na tę uroczystość: ks. Andrzeja Czarnego (Kanada), ks. Jacka Dębskiego (parafia Turów k/Kobyłki), o. Damiana Bieńkowskiego (Dursztyn), o. Franciszka Szajera (Pilica), o. Zacheusza Barana (Jarosław) oraz o. Tadeusza Pawłowicza – proboszcza naszej parafii. Na początku Eucharystii przybyłych gości przywitał o. Cyprian – gwardian klasztoru.

Oprawa liturgii przygotowana została przez chór parafialny, ministrantów i lektorów oraz zespół „Cantata”. Okolicznościowe kazanie wygłosił o. Damian Bieńkowski OFM – dawny gwardian i proboszcz naszej parafii.

Na zakończenie uroczystości czcigodnemu Jubilatowi życzenia złożyli przedstawiciele grup parafialnych i przybyli goście: ministranci i lektorzy, przedstawiciele Róż Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, chóru parafialnego, zespołu „Cantata”, dzieci i młodzież oraz siostry ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych.

Błogosławieństwo papieskie, przesłane specjalnie na tę uroczystość, odczytał o. Cyprian. Przed końcowym błogosławieństwem Ojciec Jubilat złożył podziękowania oraz podsumował 50 lat swojego kapłaństwa.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony