Pielgrzymka do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorie

„Medjugorie jest spełnieniem i kontynuacją Fatimy” – Św. Jan Paweł II.

„Można pielgrzymować. (…) Zresztą tego ruchu nic nie powstrzyma i nie należy go powstrzymywać, bo wyrastają zeń dobre owoce. Jest to jedno z najbardziej żywych miejsc modlitwy i nawróceń w Europie, o zdrowej duchowości” – twierdzi arcybiskup Hoser wysłannik Franciszka do miejsca objawień.

22 czerwca – 30 czerwca 2019 r.
Parafialna pielgrzymka do Medjugorje

Maryja Bistrica, Ludbreg, Medjugorie, Mostar, Wodospady Kravica, Riwiera Makarska, Sanktuarium Vepric, Dubrownik, Tihalina, Wyspa Korcula, Orebic, Ston, Wyspa Hvar, Riviera Makarska

Cena: 690 zł i 250 euro

W cenie przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata bezpłatna w drodze tranzytowej, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, 1 nocleg w hotelu na trasie, 6 noclegów w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienkami w pensjonacie w centrum miasta w Medjugorie, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Możliwość codziennego uczestnictwo w niezwykłym przeżyciu duchowym, w międzynarodowej Mszy Świętej i Adoracji Najświętszego sakramentu.

Szczegółowy plan pielgrzymki

22.VI. (sobota)

Pielgrzymka z parafii Ojców Franciszkanów Św. Antoniego w Przemyślu Wyjazd o godz. 5.00 z parkingu przy Muzeum. Ul. Rynek 9 w Przemyślu. Wyjazd przez Czechy, Austrię i Chorwację.
W czasie podróży kawa, herbata bezpłatna.
Nawiedzenie jednego z najważniejszych chorwackich Sanktuariów Maryjnych – Matki Boskiej Śnieżnej – MARIJA BISTRICA.
Przyjazd do hotelu w okolice Karlovaca na obiadokolację i nocleg.

23.VI. (niedziela)

Śniadanie, przejazd do Ludbregu – miejsca Cudu Eucharystycznego. Przyjazd do pensjonatu w centrum Medjugorje na godz. ok. 17-18, obiadokolacja i nocleg.

24.VI. (poniedziałek)

Śniadanie. Wejście Podbrdo – Góry Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej Nawiedzenie miejsc w Medjugorje (Kaplica Adoracji, Kamienna figura Królowej Pokoju, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia patrona spowiedników, a także miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela. Msza Święta w różnych językach świata, adoracja. Obiadokolacja, nocleg.

25.VI. (wtorek)

Poranne wyjście na Drogę Krzyżową na Górę Kriżevac – wzgórze wznoszące się nad Medziugorje 520 m. Powrót na śniadanie. Dla chętnych wycieczka do Mostaru – enklawy orientu w środku Europy. Mostar zachwyca, choć jeszcze niedawno trwały tu jedne z najcięższych walk podczas wojny w byłej Jugosławii. Wspaniała starówka i bazar Tepa przypominają orientalny klimat otomańskiej Turcji. Zwiedzanie z przewodnikiem. Po powrocie Msza Święta w różnych językach świata. Obiadokolacja, nocleg.

26.VI. (środa)

Śniadanie. Dla chętnych wyjazd do Dubrownika –„Perły Adriatyku”. ok. 20 euro. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Stare miasto: fontanna Onofrija (duża i mała), Dwór Księcia, Pałac Sponza, trzecia najstarsza apteka w Europie. Msza Święta w barokowym kościele p. w. Św. Błażeja. Przejazd do Ston – najdłuższy w Europie system fortyfikacyjny (przypomina miniaturowy mur chiński), zagłębie stońskie, solanki (produkcja soli). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

27.VI. (czwartek)

Śniadanie. Wyjazd do Gradaca, nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej i rejs kutrem na wyspę Hvar, (najdłuższą wyspę Chorwacji 77 km słynącą z licznych upraw lawendy).W Sucuraju Msza Święta w kościele franciszkanów. W drodze powrotnej na kutrze obiad (ryba z grilla, wino, soki). Zwiedzanie malowniczego miasteczka Zaostrog (koszt całodziennego rejsu z obiadem i napojami – 30 euro). Krótki pobyt na najpiękniejszej chorwackiej Riwierze- Makarskiej w mieście Zaostrog. Po powrocie obiadokolacja i nocleg.

28.VI. (piatek)

Po południu wyjazd dla chętnych do przepięknie położonych miast chorwackich – Wyspę Korculę – z Orebica popłyniemy promem – 15 euro, Odpoczynek na plaży, po powrocie Msza Święta, obiadokolacja, nocleg.

29.VI. (sobota)

Śniadanie i wykwaterowanie z pensjonatu ok. godz. 8.00 i wyjazd w kierunku wybrzeża na Riwierę Makarską. Po drodze Tihalina – figura Matki Bożej Patrzącej. Przejazd piękną i malowniczą drogą na wybrzeżu Riwiery Makarskiej. Kilkugodzinny odpoczynek i kąpiel na najpiękniejszej plaży chorwackiej. Również Msza Święta w pobliskim Sanktuarium Maryjnym „Vepric”. Powrót do Polski przewidziany w środę 30 VI 2019 ok. godz. 11- 12.00

Opiekunem duchowym będzie Ojciec Zbigniew Rogowski
Wszelkie informacje +48 606 608 858

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony