Konkurs kolęd

Konkurs kolęd

„Dziś niebo się otwiera,
Dziś Bóg człowiekiem się staje
Dziś rodzi się Bóg – Miłość….”

Dnia 13 stycznia 2019 roku w kościele Ojców Franciszkanów – Reformatów w Przemyślu odbył się Konkurs kolęd pt: „Kolędujemy Małemu Jezusowi’’. Razem z całym Kościołem, Parafią śpiewamy radosne „Gloria in excelsis Deo” za cud Wcielenia, który miał miejsce 2 tysiące lat temu w ubogiej Grocie Betlejemskiej.

Temu wydarzeniu towarzyszyły: ogromna radość, stres i obawy oraz przeżycia dzieci i młodzieży – czy się wszystko uda.

Wszystkich uczestników konkursu oraz zebranych w kościele wiernych, powitał proboszcz parafii o. Tadeusz Pawłowicz, który wprowadził w trwającą atmosferę świąt i czuwał nad całym przebiegiem uroczystości konkursowej. Wzrok uczestników skupiała także dekoracja. Cała sceneria wystroju świątecznego na, której tle uczniowie śpiewali kolędy nastrajała do wspólnego śpiewania. W ramach konkursu szkolno – parafialnego 33 uczniów zostało przygotowanych przez swoich katechetów: o. Zbigniewa Rogowskiego i s. Łukaszę Nylec oraz ich rodziców, prezentując piękny śpiew kolęd.

Podziękowania należą się komisji konkursowej, która w składzie: Pan Leszek Żółty, Pani Aniela Leszczak, Pan Piotr Szelążek i Pani Krystyna Choma, oceniała uczestników konkursu w czterech kategoriach.

Do pierwszej należały dzieci w wieku przedszkolnym, które odważnie wyśpiewały radosną nowinę o narodzeniu Małego Jezusa. Drugą kategorię prezentowali uczniowie kolędujący przy akompaniamencie różnych instrumentów muzycznych.

Ciekawe były również występy zespołów grupowych, w których kolędowanie włączali się wszyscy zgromadzeni w świątyni. Ostatnia kategoria konkursu objęła występy indywidualne uczniów klas 1- 3 i 4-8. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz przede wszystkim dyplomami, wyróżnieniami i nagrodami rzeczowymi, m.in. maskotkami.

Konkurs kolęd dawał wspaniałą możliwość integracji pokoleń: dzieci, młodzieży szkolnej, rodziców i dziadków.

Za trud i serce włożone w przygotowanie Konkursu Kolęd szczególne podziękowania należą się organizatorowi tej uroczystości, o. Tadeuszowi Pawłowiczowi.

W niedzielę Chrztu Pańskiego, wpatrzeni z miłością w Boże Dzieciątko, życzymy sobie nawzajem, by nasze serca otworzyły się i napełniały światłem bogactwa płynącego od żłóbka Małego Jezusa – Boga Zbawiciela.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony