Pokłon Małemu Jezusowi

Pokłon Małemu Jezusowi

W naszych domach trwa nastrój świąteczny. W Uroczystość Trzech Króli dzieci z rodzicami i katechetami przyszły do świątyni, do Bożej Dzieciny, by oddać cześć i wyrazić swoją wdzięczność oraz powiedzieć Jezusowi jak bardzo Go kochają. Pragnęły, aby radość płynąca z przyjścia Zbawiciela ogarnęła cały świat, ich rodziny, szkołę, Parafię i Ojczyznę.

Najmłodsze dzieci z klasy pierwszej wyśpiewały kolędę: „Józefie stajenki nie szukaj”, następnie do szopki przybyli przedstawiciele pięciu kontynentów: Ameryki, Afryki, Europy, Azji i Oceanii. Złożyli oni w darze Nowonarodzonemu Jezusowi samych siebie, swoje kontynenty z ludnością, z historią, kulturą, religiami i całym swym bogactwem geograficznym otrzymanym od Stwórcy. (Można ich zobaczyć na zdjęciach i podziwiać różnorodność pięknych stroi, w które byli odziani). Pochód zamykali Trzej Królowie – Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, jak podaje Tradycja po 12 dniach od narodzenia Pana Jezusa. Oddali oni pokłon i złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę. Wyznali w ten sposób wiarę w Jezusa, jako Jedynego Boga, prawdziwego człowieka i Króla całego świata. Na zakończenie najmłodszy uczestnik przedstawienia – uczeń z klasy pierwszej- poprosił Boże Dziecię o błogosławieństwo dla wszystkich wiernych zebranych w kościele: „Błogosław nam, Boże Dziecię, Najświętsze Dziecię na świecie. Błogosław nam świętą rączką, rączką małą – malusieńką”.

Niecodzienną oprawę liturgii Mszy świętej i inscenizację nawiązującą do tego najstarszego święta chrześcijańskiego- Objawienia Pańskiego – przygotowali z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 5 katecheci z Parafii Ojców Franciszkanów-Reformatów: s. Łukasza Nylec i o. Zbigniew Rogowski.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony