Opłatek Róż Żywego Różańca

Opłatek Róż Żywego Różańca

Dnia 6 stycznia 2019 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego, Mszą św. o godzinie 15-tej, rozpoczęło się coroczne spotkanie opłatkowe członków Róż Żywego Różańca, Trzeciego Zakonu św. Franciszka, Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej i Chóru Parafialnego.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił opiekun Róż Różańcowych o. Krystyn a Chór śpiewem kolęd ubogacił przeżywanie Eucharystii. Tradycyjnie, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. i odmówieniu dziesiątka różańca, nastąpiła zmiana tajemnic różańcowych.

Wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”, rozpoczęto drugą część spotkania opłatkowego w refektarzu klasztornym. O. Krystyn złożył wszystkim zebranym życzenia i zapalił świecę, jako symbol obecności Chrystusa. Fragment Ewangelii odczytał o. Cyprian, który, po krótkim komentarzu o. Krystyna, pozdrowił zebranych, składając życzenia i prosząc ich o to, aby stali się dla naszej parafii „mędrcami” przynoszącymi dary modlitwy różańcowej.

Następnie wszyscy zebrani, łamiąc się opłatkiem, mieli możliwość złożenia sobie życzeń, z czego ochoczo skorzystali. Duch serdeczności, radości, szczęścia i uśmiechów unosił się w refektarzu i wypełniał serca uczestników spotkania.

Po życzeniach przyszedł czas na poczęstunek, rozmowy i wspólne śpiewanie kolęd, przy akompaniamencie różnych instrumentów muzycznych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wspaniałego spotkania, dzięki któremu możemy poczuć się jak jedna, wielka Rodzina Parafialna.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Zmarł ks. prałat Tadeusz Biały

Zmarł ks. prałat Tadeusz Biały

Imieniny o. Tadeusza – proboszcza

Imieniny o. Tadeusza – proboszcza

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2019 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
  • włoski - o. Cyprian
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony