Betlejemskie Światło Pokoju w Przemyślu

Betlejemskie Światło Pokoju w Przemyślu

Betlejemskie Światło Pokoju zawitało już do Przemyśla!

Tradycję przekazywania wiecznego światła z Groty Narodzenia w Betlejem, rozpoczęły w 1986 r. austriackie media. Od tej pory skauci z całej Europy, przekazują sobie sztafetę z symbolem nadziei, braterstwa i miłości. Początkiem wędrówki światła, jest oczywiście Betlejem, stamtąd przewożone do Wiednia, trafia w pozostałe zakątki Europy, m.in. na Słowację. Co roku, mniej więcej, tydzień przed świętami Bożego Narodzenia słowaccy skauci spotykają się na granicy państw, z polskimi harcerzami i przekazują im sztafetę. Dalej z Zakopanego, wędruje ono do Krakowa, Częstochowy, Rzeszowa a wreszcie i do Przemyśla. Harcerze z Hufca Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich, przekazują je urzędom, placówkom oświatowym, służbom mundurowym, mieszkańcom naszego miasta i „wszystkim ludziom dobrej woli”. Następnym punktem na mapie drogi Betlejemskiego Światła Pokoju będą Malhowice, gdzie w styczniu harcerze przekażą ogień ukraińskim skautom – Płastunom.

Oficjalne przekazanie Światła Pokoju dla naszych mieszkańców, odbędzie się w najbliższy czwartek (20.12.2018 r.), na przemyskim Rynku o godz. 14.00. Do tego czasu światło będzie oczekiwać w kościele OO. Franciszkanów Reformatów.

Wszystkich mieszkańców miasta gorąco zachęcamy, do zabrania ze sobą ognia i rozświetlenia swoich domów Betlejemskim Światłem Pokoju.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony