Zjazd ministrantów w Krakowie

Zjazd ministrantów w Krakowie

W sobotni poranek – 1 grudnia 2018 r. – grupa ministrantów wraz z o. Cyprianem wyruszyła na wycieczkę autokarową do Krakowa. Podczas krótkiego postój w Jarosławiu dołączyli do nas ministranci z tamtejszego Klasztoru Franciszkanów wraz ich opiekunem o. Piotrem Antoniukiem OFM.

Do Krakowa Bronowic dotarliśmy około godz. 9-tej. Pierwszym punktem programu były rozgrywki piłki halowej, które toczyły się między drużynami przybyłymi z Krakowa Bronowic, Krakowa Azorów, Jarosławia i Przemyśla. Nasza drużyna zajęła miejsce poza podium, jednak mogła się poszczycić specjalną nagrodą fair play.

Po obiedzie, spożytym w refektarzu seminaryjnym, udaliśmy się autokarem w kierunku centrum miasta by zwiedzić Wzgórze Wawelskie, Kryptę Marszałka Piłsudskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich. Centralnym punktem programu było wejście na wieżę Kościoła Mariackiego, skąd podziwialiśmy widok krakowskiego rynku. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu, bo już o godz. 18-tej, w Kościele pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, rozpoczynała się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem o. Rufina Maryjki OFM (Wikariusza Prowincji Matki Bożej Anielskiej), który przybył specjalnie, aby spotkać się z ministrantami.

Po Mszy św. i wspólnej kolacji zostały wręczone nagrody. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, a jako drużyna zostaliśmy obdarowani piłką halową.

Dziękujemy organizatorom: o. Mariuszowi Żychowiczowi OFM i o. Fabianowi Michałowskiemu OFM za serdeczne przyjęcie nas w progach bronowickiego seminarium i organizację wydarzenia, które pomoże zintegrować grupy ministranckie naszych klasztorów.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony