Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta Świętego Mikołaja

W I Niedzielę Adwentu (2 XII 2018) do naszego Kościoła, podczas Mszy św. o godz. 11: 45, w otoczeniu Aniołków przybył Święty Mikołaj. Wszyscy mogliśmy zobaczyć ile ma pracy przed swoimi Imieninami. Aniołowie otwierali mu listy i je porządkowali. Czasem Święty Staruszek nie mógł sobie poradzić z kulfonami nabazgranymi przez jakieś dziecko, które dopiero zaczynało poznawać trudną sztukę pisania. Wtedy Anioł brał na jego prośbę taki list w swoje delikatne ręce i odczytywał go Świętemu na głos. Listów było bardzo dużo, a w nich przeróżne prośby np: Święty Mikołaju żebyś mi przyniósł kolej taki pociąg ( …). W następnym liście Anioł czyta: Proszę Cię, żebyś mi przysłał, przyniósł kiełbasę prawdziwą. Tak długą żeby mi wystarczyło do następnego roku. Był też list od dziecka, który nie prosił o łakocie, zabawki, ale o coś bardzo ważnego, by Święty Mikołaj wstawił się za chorą mamą do Pana Boga, aby ją uzdrowił. Święty Mikołaj nie tylko obdarowuje nas prezentami (zabawkami), ale także wyprasza u Pana Boga dary duchowe – uzdrowienia. Oczekując dnia, w którym przyjdzie Święty Mikołaj pomyślmy o co chcemy Go prosić.

Składamy serdeczne podziękowanie dzieciom i młodzieży Szkoły Podstawowej nr. 5 za piękne przedstawienie o Świętym Mikołaju, które zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Katecheci  O. Zbigniew Rogowski i s. Łukasza Nylec

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony