Wizyta Marszałka Marka Kuchcińskiego

Wizyta Marszałka Marka Kuchcińskiego

W niedzielę, 25 listopada obchodzono w Przemyślu rocznicę 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Uroczystości zaszczycił swą obecnością marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński. Po Mszy św. w Katedrze o godz. 10:00 Pan Marszałek wraz z gośćmi przybyli do naszego kościoła by złożyć kwiaty przed tablicą upamiętniającą postać Andrzeja Maksymiliana Fredry z Pleszowic (herbu Bończa) – senatora, posła i marszałka Sejmu z 1652 r pochowanego w kryptach naszej świątyni.

Marszałek Marek Kuchciński w obecności zgromadzonych przedstawicieli władz centralnych i samorządowych oraz kapłanów tutejszej wspólnoty oddał hołd swemu poprzednikowi. Podczas złożenia kwiatów wartę pełnili harcerze z 5 Drużyny Starszoharcerskiej z Przemyśla oraz Straż Marszałkowska. Po krótkiej chwili zadumy czcigodni goście udali się do Muzeum Ziemi Przemyskiej na sympozjum pt.: „Przedstawiciele ziemi przemyskiej w życiu parlamentarnym Rzeczypospolitej”.

Najnowsze wydarzenia

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Wycieczka 8DH do Zakliczyna

Procesja do czterech ołtarzy

Procesja do czterech ołtarzy

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony