Imieniny o. Krystyna

Imieniny o. Krystyna

13 listopada przypada dzień imienin o. Krystyna Kusego. O godzinie 18:00 została odprawiona Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył czcigodny solenizant wraz z O. Cyprianem, o. Tadeuszem oraz przybyłym z klasztoru w Zakliczynie o. Wacławem Bujakiem – magistrem nowicjatu.

Dzisiejsza Msza św. była wyjątkową okazją by podziękować o. Krystynowi za Jego pracę, obecność, posługę kapłańską w konfesjonale oraz przy ołtarzu. Swą radość, szacunek i uznanie dla solenizanta wyrazili przedstawiciele grup parafialnych, w szczególności Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci i członkowie Róż Żywego Różańca, których o. Krystyn jest duszpasterzem.

Przed końcowym błogosławieństwem o. Krystyn podziękował zebranym za życzenia, obecność i modlitwę, którą bardzo ceni. W krótkich słowach odniósł się też do faktu swego powołania franciszkańskiego i kapłańskiego, przeżywanych jako największy dar i radość. O. Gwardian natomiast w imieniu własnym i współbraci zapewnił o modlitwie przyzywając dla czcigodnego solenizanta obfitości łask Bożych.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony