Imieniny o. Tadeusza

Imieniny o. Tadeusza

W niedzielę 28 października, w którą wspominamy w liturgii dzień poświecenia naszego kościoła (1645 r.) swoje imieniny obchodził o. Tadeusz – proboszcze parafii św. Antoniego z Padwy w Przemyślu. Te dwie uroczystości są ze sobą związane i przenikają się, a ich znaczenie jest doniosłe.

O. Tadeusz pracuje w parafii jako proboszcz od 2011r. , kiedy to decyzją władz zakonnych został skierowany do naszego przemyskiego klasztoru i objął funkcje zarówno proboszcza parafii jak i gwardiana.

Dzisiejsza uroczystość przeżywana była w duchu radości, modlitwy, przy akompaniamencie chóru parafialnego, który na początku Eucharystii odśpiewał pieśń: „Radosna światłości”, podkreślając w ten sposób radość z obchodzonego święta.

Po zakończeniu Eucharystii, o. Tadeusz otrzymał moc życzeń i kwiatów od dzieci, młodzieży i reprezentantów grup parafialnych, którym jako proboszcz duszpasterzuje. Wyrazy szacunku, sympatii oraz prośbę o Boże błogosławieństwo wyrazili przedstawiciele Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Akcji Katolickiej, młodzieży, chóru parafialnego, a przede wszystkim dzieci wręczając o. Tadeuszowi róże. Życzenia złożył również o. Cyprian – gwardian klasztoru, który w imieniu własnym i wspólnoty zapewnił o modlitwie i wsparciu, życząc radości, bliskości dobrych ludzi, a przede wszystkim Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony