Imieniny o. Tadeusza

Imieniny o. Tadeusza

W niedzielę 28 października, w którą wspominamy w liturgii dzień poświecenia naszego kościoła (1645 r.) swoje imieniny obchodził o. Tadeusz – proboszcze parafii św. Antoniego z Padwy w Przemyślu. Te dwie uroczystości są ze sobą związane i przenikają się, a ich znaczenie jest doniosłe.

O. Tadeusz pracuje w parafii jako proboszcz od 2011r. , kiedy to decyzją władz zakonnych został skierowany do naszego przemyskiego klasztoru i objął funkcje zarówno proboszcza parafii jak i gwardiana.

Dzisiejsza uroczystość przeżywana była w duchu radości, modlitwy, przy akompaniamencie chóru parafialnego, który na początku Eucharystii odśpiewał pieśń: „Radosna światłości”, podkreślając w ten sposób radość z obchodzonego święta.

Po zakończeniu Eucharystii, o. Tadeusz otrzymał moc życzeń i kwiatów od dzieci, młodzieży i reprezentantów grup parafialnych, którym jako proboszcz duszpasterzuje. Wyrazy szacunku, sympatii oraz prośbę o Boże błogosławieństwo wyrazili przedstawiciele Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Akcji Katolickiej, młodzieży, chóru parafialnego, a przede wszystkim dzieci wręczając o. Tadeuszowi róże. Życzenia złożył również o. Cyprian – gwardian klasztoru, który w imieniu własnym i wspólnoty zapewnił o modlitwie i wsparciu, życząc radości, bliskości dobrych ludzi, a przede wszystkim Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony