Światowy Tydzień Misyjny

Światowy Tydzień Misyjny

Dzisiejsza Niedziela (21 X) rozpoczyna Światowy Tydzień Misyjny, który jest okazją do rozpalenia zapału i Ducha misyjnego dzieci i wiernych, dawania świadectwa o Jezusie, mówienia o Nim i trwania w Nim. Do takiej postawy wzywa nas i zaprasza tegoroczne hasło misyjne: ,,Pełni Ducha i posłani”. Na to piękne zaproszenie dzisiaj odpowiedzieli katecheci i dzieci naszej Parafii, którzy włączyli się czynnie przygotowując Uroczystą Liturgię Mszy świętej: czytania, psalm, modlitwa wiernych i komentarz do darów dla dzieci o godz: 11.45 w Kościele parafialnym św. Antoniego Padewskiego. Z wielkim entuzjazmem i radością uczniowie przebrani w stroje misyjne ukazujące 5 kontynentów pod kierunkiem s. Łukaszy Nylec i o. Zbigniewa Rogowskiego ubogacili przeżywanie dzisiejszej niedzieli. Wymownym akcentem było przyniesienie do ołtarza darów ofiarnych takich jak: płonące kadzidło, światełka, różaniec misyjny, koszyk z imionami dzieci naszej szkoły w których były wypisane i ofiarowane intencje za misjonarzy na całym świecie, oraz chleb pieczony i Eucharystyczny jako najważniejszy pokarm naszej duszy. Mszy świętej przewodniczył o. Tadeusz Pawłowicz, który doskonale nawiązał w kazaniu do przebranych dzieci z krajów misyjnych ukazując wszystkie kontynenty świata. To spotkanie Liturgiczne zachęca dzieci do otwarcia swojego serca na potrzeby drugiego człowieka i bycia Małymi misjonarzami Chrystusa. W czasie Mszy św. gościł z nami zespól muzyczny dzieci pod kierunkiem s. Doroty ubogacając pieśniami naszą wspólną modlitwę.

„Nie bójcie się Tajemnicy Boga. Nie bójcie się Jego Miłości”

Św. Jan Paweł II

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony