Uroczystości parafialne

Uroczystości parafialne

Dzień po wspomnieniu chwalebnego przejścia św. Franciszka z Asyżu do Domu Ojca przeżywamy uroczystość Biedaczyny z Asyżu. Każdy kościół franciszkański 4 października rozważa tajemnicę świętości Franciszka zwanego Alter Christus (z uwagi na otrzymane stygmaty). Prosimy naszego patrona o potrzebne łaski szczególnie dla nas – franciszkanów, ale również dla każdego kto stara się na co dzień żyć Ewangelią jak Franciszek – dla sióstr zakonnych, franciszkanów świeckich oraz wszystkich parafian.

W tym roku 4 października to również wyjątkowy dzień dla naszej Parafii z uwagi na wizytę ks. bpa Stanisława Jamrozka, który spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr. 5 oraz nawiedził chorych, wysłuchał też przedstawicieli poszczególnych grup parafialnych podczas spotkania w refektarzu klasztornym.

Momentem kulminacyjnym tego uroczystego dnia była wspólna Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława, podczas której młodzież naszej parafii otrzymała Sakrament Bierzmowania. Nasza świątynia wypełniła się młodymi ludźmi, bo aż 48 osób przyjęło sakrament Bierzmowania. Na zakończenie Eucharystii bierzmowani skierowali krótkie, ale treściwe w swej wymowie słowa podziękowania do naszego czcigodnego gościa. Głos zabrał również o. Tadeusz – proboszcz, dziękując za udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Dzisiejszy dzień był dobrą okazją, by wspólnie, jako dekanat Przemyśl I, przeżyć Uroczystość naszego Patrona, którego w tym szczególnym dniu prosimy o potrzebne łaski dla naszych Biskupów, kapłanów, wiernych, a przede wszystkim dla młodzieży, która umocniona Łaską Ducha Świętego wkracza w dorosłe życie.

Najnowsze wydarzenia

Pielgrzymka nocna na Kalwarię

Pielgrzymka nocna na Kalwarię

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Pielgrzymka do Medjugorie - zobacz szczegóły
Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • czwartek, 19 września 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony