Nocna pielgrzymka na Kalwarię

Nocna pielgrzymka na Kalwarię

8 września, w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny o godz. 21:00 w naszym kościele została odprawiona Msza św. rozpoczynająca nocną pieszą pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Podczas homilii o. Zbigniew, w odniesieniu do święta liturgicznego zwrócił uwagę na fakt przeżywania urodzin Matki Najświętszej. Po Mszy św., o godz. 22:00 wyruszyliśmy w stronę Kalwarii.

W drodze, oprócz wspólnych śpiewów, rozważaliśmy wszystkie tajemnice różańca świętego, słuchaliśmy konferencji o. Zbigniewa o znaczeniu Matki Bożej w dziejach świata i każdego z nas.

Do Kalwarii dotarliśmy o godzinie 5:25. O godz. 6:00, po odsłonięciu obrazu, rozpoczęła się Msza św. W nawiązaniu do Ewangelii o. Zbigniew odniósł się do cudów za przyczyną Maryi, które mały miejsce w tym szczególnym kalwaryjskim sanktuarium oraz do faktu, że Maryja wybrała sobie każdego z nas osobiście i zaprosiła na swoje święto właśnie dzisiaj.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony