Spływ kajakowy

Spływ kajakowy

W ubiegły piątek (24.08.2018r.) nasza grupa ministrantów pod opieką ojca Cypriana i rodziców wzięła udział w spływie kajakowym rzeką San.

O godzinie 8.15 zebraliśmy się przed kościołem oo. Reformatów. Byliśmy podekscytowani tą od dawna planowaną wyprawą. W spływie kajakowym większość z nas miała wziąć udział po raz pierwszy. Pojechaliśmy busem do Krasiczyna, gdzie czekał na nas pan ratownik, który objaśnił nam zasady bezpiecznego korzystania z kajaków. Wszyscy otrzymaliśmy kapoki. Zauważyłem, że mój miał nawet gwizdek ratunkowy! Zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i wsiedliśmy do kajaków, każdy ze swoim opiekunem. Szybko okazało się, że manewrowanie kajakiem jest trudniejsze niż myśleliśmy. Musieliśmy wiosłować razem, żeby płynął tam gdzie chcemy. Zdarzały się pomyłki i wtedy ktoś lądował w szuwarach. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Po pierwszym etapie spływu, pan ratownik zarządził przerwę na posiłek i nie tylko. Pluskaliśmy się także w rzece, żeby się ochłodzić. San w niektórych miejscach jest rwący i trzeba było bardzo uważać, żeby nie wywrócić kajaka. Na szczęście nasi opiekunowie czuwali nad bezpieczeństwem całej grupy.

Przygoda z kajakami zostanie na długo w naszej pamięci. Wspólne trudy i wesołe zdarzenia wzmacniają przyjaźń i scalają naszą grupę. To bardzo udane zakończenie tegorocznych wakacji.

Najnowsze wydarzenia

Konkurs kolęd

Konkurs kolęd

Pokłon Małemu Jezusowi

Pokłon Małemu Jezusowi

Opłatek Róż Żywego Różańca

Opłatek Róż Żywego Różańca

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Remonty zrealizowane w 2018 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • wtorek, 12 lutego 2019 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony