Spływ kajakowy 2018

Spływ kajakowy 2018

W ubiegły piątek (24.08.2018r.) nasza grupa ministrantów pod opieką ojca Cypriana i rodziców wzięła udział w spływie kajakowym rzeką San.

O godzinie 8.15 zebraliśmy się przed kościołem oo. Reformatów. Byliśmy podekscytowani tą od dawna planowaną wyprawą. W spływie kajakowym większość z nas miała wziąć udział po raz pierwszy. Pojechaliśmy busem do Krasiczyna, gdzie czekał na nas pan ratownik, który objaśnił nam zasady bezpiecznego korzystania z kajaków. Wszyscy otrzymaliśmy kapoki. Zauważyłem, że mój miał nawet gwizdek ratunkowy! Zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i wsiedliśmy do kajaków, każdy ze swoim opiekunem. Szybko okazało się, że manewrowanie kajakiem jest trudniejsze niż myśleliśmy. Musieliśmy wiosłować razem, żeby płynął tam gdzie chcemy. Zdarzały się pomyłki i wtedy ktoś lądował w szuwarach. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Po pierwszym etapie spływu, pan ratownik zarządził przerwę na posiłek i nie tylko. Pluskaliśmy się także w rzece, żeby się ochłodzić. San w niektórych miejscach jest rwący i trzeba było bardzo uważać, żeby nie wywrócić kajaka. Na szczęście nasi opiekunowie czuwali nad bezpieczeństwem całej grupy.

Przygoda z kajakami zostanie na długo w naszej pamięci. Wspólne trudy i wesołe zdarzenia wzmacniają przyjaźń i scalają naszą grupę. To bardzo udane zakończenie tegorocznych wakacji.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony