Spływ kajakowy 2018

Spływ kajakowy 2018

W ubiegły piątek (24.08.2018r.) nasza grupa ministrantów pod opieką ojca Cypriana i rodziców wzięła udział w spływie kajakowym rzeką San.

O godzinie 8.15 zebraliśmy się przed kościołem oo. Reformatów. Byliśmy podekscytowani tą od dawna planowaną wyprawą. W spływie kajakowym większość z nas miała wziąć udział po raz pierwszy. Pojechaliśmy busem do Krasiczyna, gdzie czekał na nas pan ratownik, który objaśnił nam zasady bezpiecznego korzystania z kajaków. Wszyscy otrzymaliśmy kapoki. Zauważyłem, że mój miał nawet gwizdek ratunkowy! Zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie i wsiedliśmy do kajaków, każdy ze swoim opiekunem. Szybko okazało się, że manewrowanie kajakiem jest trudniejsze niż myśleliśmy. Musieliśmy wiosłować razem, żeby płynął tam gdzie chcemy. Zdarzały się pomyłki i wtedy ktoś lądował w szuwarach. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Po pierwszym etapie spływu, pan ratownik zarządził przerwę na posiłek i nie tylko. Pluskaliśmy się także w rzece, żeby się ochłodzić. San w niektórych miejscach jest rwący i trzeba było bardzo uważać, żeby nie wywrócić kajaka. Na szczęście nasi opiekunowie czuwali nad bezpieczeństwem całej grupy.

Przygoda z kajakami zostanie na długo w naszej pamięci. Wspólne trudy i wesołe zdarzenia wzmacniają przyjaźń i scalają naszą grupę. To bardzo udane zakończenie tegorocznych wakacji.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony