Kalwaria

Kalwaria

Jak co roku, 12 sierpnia po porannej Eucharystii, wyruszyli pieszo z naszej Świątyni Pielgrzymi pragnący uczestniczyć w Wielkim Odpuście z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kalwarii Pacławskiej.

Choć w niewielkiej liczbie, ale z gorącymi sercami, Pielgrzymi dotarli do Sanktuarium w Godzinę Miłosierdzia. Po serdecznym przywitaniu w bramach Świątyni i podziękowaniu Matce Bożej za szczęśliwą drogę, nasza grupa parafialna rozlokowała się u gospodarza w ogródku i w budynku gospodarczym. Jeszcze tego samego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji Pielgrzymów, rozpoczynając zdobywanie odpustów w intencjach własnych oraz za zmarłych.

Drugi dzień Wielkiego Odpustu jest poświęcony Zaśnięciu Matki Naszego Zbawiciela. Po porannej Eucharystii wędrowaliśmy Dróżkami Matki Bożej, a wieczorem ponownie modliliśmy się podczas Eucharystii razem z naszym Arcypasterzem i Przewodniczącym Episkopatu Polski Abp. Stanisławem Gondeckim.

Dzień poprzedzający uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Pielgrzymi spędzili na Dróżkach Męki Pana Jezusa, wspólnej Eucharystii i Procesji do Kaplicy św. Rafała.

W środę, umocnieni poranną Eucharystią Pielgrzymi powrócili do Królewskiego Miasta Przemyśla, gdzie przywitani zostali przez grupę parafian wraz z o. Cyprianem na czele.

Na Wzgórzu Kalwaryjskim zyskaliśmy wiele łask oraz sił od Boga i w przyszłym roku ponownie wyruszymy, by uczyć się od Maryi miłości do Boga i ludzi.

Najnowsze wydarzenia

Wizyta braci nowicjuszy

Wizyta braci nowicjuszy

Imieniny o. Krystyna

Imieniny o. Krystyna

Ogłoszenia duszpasterskie

Transmisje w Radiu FARA
z naszego kościoła
Msze święte środa i sobota o godz. 700

Ważne informacje

Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego wtorek o godz. 800
Najbliższe Msze święte o uzdrowienie
  • środa, 19 grudnia 2018 o godz. 1800
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź święta
  • w niedziele i święta przed każdą Mszą świętą
  • w dni powszednie podczas każdej Mszy świętej porannej oraz przed wieczorną Mszą świętą
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony