Kalwaria

Kalwaria

Jak co roku, 12 sierpnia po porannej Eucharystii, wyruszyli pieszo z naszej Świątyni Pielgrzymi pragnący uczestniczyć w Wielkim Odpuście z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kalwarii Pacławskiej.

Choć w niewielkiej liczbie, ale z gorącymi sercami, Pielgrzymi dotarli do Sanktuarium w Godzinę Miłosierdzia. Po serdecznym przywitaniu w bramach Świątyni i podziękowaniu Matce Bożej za szczęśliwą drogę, nasza grupa parafialna rozlokowała się u gospodarza w ogródku i w budynku gospodarczym. Jeszcze tego samego dnia uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji Pielgrzymów, rozpoczynając zdobywanie odpustów w intencjach własnych oraz za zmarłych.

Drugi dzień Wielkiego Odpustu jest poświęcony Zaśnięciu Matki Naszego Zbawiciela. Po porannej Eucharystii wędrowaliśmy Dróżkami Matki Bożej, a wieczorem ponownie modliliśmy się podczas Eucharystii razem z naszym Arcypasterzem i Przewodniczącym Episkopatu Polski Abp. Stanisławem Gondeckim.

Dzień poprzedzający uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Pielgrzymi spędzili na Dróżkach Męki Pana Jezusa, wspólnej Eucharystii i Procesji do Kaplicy św. Rafała.

W środę, umocnieni poranną Eucharystią Pielgrzymi powrócili do Królewskiego Miasta Przemyśla, gdzie przywitani zostali przez grupę parafian wraz z o. Cyprianem na czele.

Na Wzgórzu Kalwaryjskim zyskaliśmy wiele łask oraz sił od Boga i w przyszłym roku ponownie wyruszymy, by uczyć się od Maryi miłości do Boga i ludzi.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony