Niedziela misyjna

Niedziela misyjna

Niedzielę 12 sierpnia przeżywaliśmy w naszej parafii jako Niedzielę Misyjną. W tym dniu nawiedził nas o. Jonasz Madej OFM, który podczas każdej Mszy św. głosił Słowo Boże. O. Jonasz pracuje w Afryce nieprzerwanie od 1990 roku. W początkowych latach terenem jego pracy misyjnej było Wybrzeże Kości Słoniowej, gdzie nabierał doświadczenia jako misjonarz. W 2002 roku, a więc po ponad 10 latach od przyjazdu do Afryki, został skierowany do pracy w Togo, gdzie spędził następne 10 lat. Obecnie pracuje w Kamerunie, w parafii M. B. Fatimskiej w Abong` Mbang w diecezji Doumé-Abong’ Mbang, której ordynariuszem jest ks. bp Jan Ozga pochodzący z diecezji przemyskiej. Parafia ta jest terenem pracy duszpasterskiej i nie tylko. Istnieje tam szkoła dla dzieci i młodzieży oraz placówka formacyjna (tzw. postulat) dla chłopców, którzy chcieliby wstąpić do Zakonu św. Franciszka, a więc pójść w ślady swych duszpasterzy.

Wraz z o. Jonaszem na misjach w Kamerunie pracują o. Radosław Kępczyński oraz o. Jakub Kowalczyk, którym życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, siły i determinacji w pracy misyjnej na kontynencie Afrykańskim.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony