Pielgrzymka do Francji

Pielgrzymka do Francji

W dniach 22.06-01.07.2018r odbyła się parafialna pielgrzymka do Sanktuariów we Francji. Mieliśmy okazję zobaczyć ślady wielkiego dziedzictwa religijnego, piękne kościoły i katedry, oraz miejsca związane ze Świętymi.

Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii w Altötting. Następnie przejechaliśmy z Niemiec do Francji, gdzie odwiedziliśmy Sanktuarium św. Jana M. Vianney – patrona proboszczów. Kolejnym miejscem, które nawiedziliśmy było Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette, gdzie w 1846r. Maryja powierzyła dwojgu pastuszkom orędzie nawrócenia i pokuty. Po wyjeździe z La Salette w drodze do Lourdes zatrzymaliśmy się w Avignon aby obejrzeć Pałac Papieski oraz bazylikę NMP. Centralnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium w Lourdes, gdzie 11 lutego 1858r., przy jaskini Massabielle (Stara Skała), 14 letnia Bernadeta doświadczyła objawienia Matki Bożej. Kolejne dni naszej podróży związane były z postacią św. Bernadety Soubirous, która w 1866 r. wstąpiła do klasztoru w Nevers, gdzie po dzień dzisiejszy ciało Świętej spoczywa w nienaruszonym stanie. Ostatnim punktem naszej pielgrzymki był Paryż, gdzie zwiedziliśmy m. in. Bazylikę Sacre- Coeur , wzniesioną na szczycie Montmartre, katedrę Notre Dame, Dzielnicę Łacińską z Panteonem i Sorboną, Kaplicę Matki Bożej Cudownego Medalika, Pola Marsowe z Wieżą Eiffla, Łuk Triumfalny i Pola Elizejskie, Luwr z zewnątrz i Plac Zgody. Na zakończenie pielgrzymki odbyliśmy rejs po Sekwanie, który ukazał nam z innej perspektywy wielkość architektoniczną tego miasta.

Za organizację pielgrzymki i duchową opiekę składamy serdeczne podziękowania dla o. Zbigniewa Rogowskiego, dzięki któremu powróciliśmy do naszych domów i bliskich z dużym bagażem wrażeń.

Wielkie podziękowania dla Pani Pilot Izabeli za duży wkład pracy i wiedzę przekazaną o zwiedzanych miejscach i zabytkach, dużą kulturę osobistą i troskliwą opiekę nad całą grupą. Panom kierowcom Krzysztofowi i Adamowi należy się wielkie uznanie za perfekcyjną i bezpieczną podróż.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony