Zmiany we wspólnocie klasztornej

Zmiany we wspólnocie klasztornej

Z dniem 1 lipca 2018 roku, decyzją wyższych przełożonych, do naszej wspólnoty franciszkańskiej został skierowany o. Stanisław Płachta OFM. Przybył do Przemyśla z klasztoru w Wieliczce, gdzie od 2017 roku posługiwał jako kapłan i spowiednik.

O. Stanisław zastąpił o. Krzysztofa Srokę, którego skierowano do innej wspólnoty franciszkańskiej. O. Stanisław pracował w wielu klasztorach naszej prowincji zakonnej, między innymi: w Jarosławiu, Pilicy, Brzezinach Łódzkich, Włocławku, Warszawie, Krakowie, Zakliczynie, Wieliczce. W latach 1985 – 1990 pełnił w naszej parafii funkcję gwardiana i proboszcza. Ponowne przybycie do przemyskiego klasztoru można potraktować więc jako powrót do domu, dlatego też pragnę życzyć o. Stanisławowi błogosławieństwa Bożego, siły i radości w posłudze kapłańskiej i w życiu zakonnym w naszej wspólnocie franciszkańskiej.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w kwietniu 2024: Elżbieta Gnejek Anna Renner Aleksandra Królikowska   Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony