Odpust parafialny

Odpust parafialny

13-go czerwca 2018 r., w święto Świętego Antoniego, uroczystą Mszą świętą o godz. 18.00 zakończyliśmy obchody odpustu parafialnego i jednocześnie obchody roku jubileuszu 40-lecia istnienia naszej Parafii. Odpust Parafialny poprzedziła dziewięciotygodniowa Nowenna ku czci naszego Patrona Św. Antoniego z Padwy.

W dziewięć kolejnych wtorków odprawialiśmy Mszę wotywną z prośbami i podziękowaniami o godz. 8.00, a wieczorem Mszę z modlitwami nowennowymi i procesją na cześć św. Antoniego. Po Mszy św. wieczornej w ostatni wtorek nowenny, w ogrodach klasztornych, wraz z czcicielami naszego świętego Patrona, spożyliśmy Agapę okraszoną wspaniałym śpiewem i zabawami dzieci. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Tu szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia, w szczególności: wszystkim członkom Akcji Katolickiej, zespołowi Cantata, Panu Antoniemu, Harcerzom, Siostrze Imeldzie i Eremowi, Panu Witkowi i wszystkim Parafianom, którzy podzielili się swoimi smacznymi wypiekami.

Dziękujemy również wszystkim kapłanom Celebrującym Uroczystą Mszę odpustową,na czele z Dyrektorem Radia Fara Ks. Andrzejem Bienią, który ubogacił nas swoim słowem.

Wielkie wyrazy wdzięczności składamy także Całej Asyście Procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatki na procesjach, bez których obchody ku czci św. Antoniego w naszej parafii nie były by tak uroczyste.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony