Odpust parafialny

Odpust parafialny

13-go czerwca 2018 r., w święto Świętego Antoniego, uroczystą Mszą świętą o godz. 18.00 zakończyliśmy obchody odpustu parafialnego i jednocześnie obchody roku jubileuszu 40-lecia istnienia naszej Parafii. Odpust Parafialny poprzedziła dziewięciotygodniowa Nowenna ku czci naszego Patrona Św. Antoniego z Padwy.

W dziewięć kolejnych wtorków odprawialiśmy Mszę wotywną z prośbami i podziękowaniami o godz. 8.00, a wieczorem Mszę z modlitwami nowennowymi i procesją na cześć św. Antoniego. Po Mszy św. wieczornej w ostatni wtorek nowenny, w ogrodach klasztornych, wraz z czcicielami naszego świętego Patrona, spożyliśmy Agapę okraszoną wspaniałym śpiewem i zabawami dzieci. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Tu szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia, w szczególności: wszystkim członkom Akcji Katolickiej, zespołowi Cantata, Panu Antoniemu, Harcerzom, Siostrze Imeldzie i Eremowi, Panu Witkowi i wszystkim Parafianom, którzy podzielili się swoimi smacznymi wypiekami.

Dziękujemy również wszystkim kapłanom Celebrującym Uroczystą Mszę odpustową,na czele z Dyrektorem Radia Fara Ks. Andrzejem Bienią, który ubogacił nas swoim słowem.

Wielkie wyrazy wdzięczności składamy także Całej Asyście Procesyjnej i dziewczętom sypiącym kwiatki na procesjach, bez których obchody ku czci św. Antoniego w naszej parafii nie były by tak uroczyste.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony