Procesja Bożego Ciała ulicami parafii

Procesja Bożego Ciała ulicami parafii

Tradycyjnie, już od długich lat, niedziela następująca po Bożym Ciele jest ważnym momentem dla całej naszej wspólnoty parafialnej, ponieważ tego dnia ulicami naszej parafii przechodzi Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie. Na poziomie lokalnym, jako wspólnota, chcemy przeżywać fakt bliskości Boga, który w Konsekrowanej Hostii, a więc w tajemnicy Sakramentu Eucharystii, „zagrody nasze widzieć przychodzi, i jak się Jego dzieciom powodzi”.

Uroczystość Bożego Ciała i procesja eucharystyczna, stają się modlitwą uwielbienia i dziękczynienia skierowaną do Boga oraz prośbą o potrzebne łaski, o doświadczenie Jego bliskości, ale także modlitwą wyrażającą chęć zamanifestowania tego, iż Bóg jest ważny w naszym życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym.

Niech Bóg obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, który już od długich dziesięcioleci adorowany jest każdego dnia w naszej świątyni, przyniesie Pokój i Dobro, którego tak bardzo potrzebujemy i pragniemy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy: Panom Janowi Makarze, Tomaszowi Majko, Leszkowi Pusiarskiemu oraz członkom grup parafialnych, ministrantom, lektorom, całej asyście procesyjnej, S. Imeldzie Boczar, Panu Organiście oraz współbraciom w św. Ojcu Franciszku i wszystkim ludziom dobrej woli.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w styczniu 2024: Tadeusz Konefał Ryszard Biłas Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony