Rocznica I Komunii Świętej

Rocznica I Komunii Świętej

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, w naszym Kościele, podczas Mszy św. o godz. 11.45, modliliśmy się w intencji dzieci, które rok temu pierwszy raz przyjęły Zbawiciela w Komunii. Modliliśmy się również w intencji ich rodzin. Rocznica, jest kolejnym ważnym i pięknym przeżyciem dla dziecka i całej rodziny. Była to również dobra okazja do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie: „Czy przez ten rok byliśmy bardziej posłuszni Bogu, który mówi do nas przez swojego Ducha ?”.

Dzieci, w świątecznych strojach, wyrażały swoje podziękowanie za miniony rok i obecność Boga w ich sercach, ale też przepraszały za zaniedbania w miłości do Stwórcy i ludzi. To modlitewne spotkanie było przypomnieniem, że powinniśmy zapraszać często Ducha Świętego do naszych serc i życia oraz oczekiwać na Jego podpowiedzi – „Duch, którego poślę, przypomni wam wszystko, co do was powiedziałem”, ale także zachętą do aktywnego poszukiwania Słowa Bożego i realizowania go w życiu. Dziękujemy s. Imeldzie i o. Tadeuszowi oraz rodzicom i dzieciom za przygotowanie i uczestnictwo w tej uroczystości.

Szukaj na stronie

Najnowsze wydarzenia

Ogłoszenia duszpasterskie

Frateco - Esperanta bulteno por la spirita formado

Ważne informacje

Prace konserwatorskie zrealizowane w 2022 roku - zobacz wpis
Msza święta przed ołtarzem świętego Antoniego w każdy wtorek o godz. 800
ODESZLI DO PANA w 2024: Elżbieta Gnejek Leokadia Nycz Elżbieta Grzejek Anna Renner Aleksandra Królikowska Elżbieta Sierańska Marek Fedorowicz Janusz Majewski Roman Gawlik Elżbieta Kowalczyk Tomasz Daniszewski Andrzej Cap Ryszard Góral     Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie!
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy po Mszy świętej o godz. 1800
Spowiedź Święta w naszym kościele
  • dni powszednie: podczas każdej Mszy świętej
  • niedziele i święta: 15 minut przed każdą Mszą świętą
 
  • ukraiński - o. Tadeusz
  • esperanto - o. Stanisław
Koronka do Miłosierdzia Bożego
  • od poniedziałku do soboty o godz. 1500
  • w niedziele o godz. 1430

Ciekawe strony